کد خبر: 47173
A

در قم نیز هرگونه خریدوفروش چنین لباس‌هایی از شلوارهای جین پاره تا لباس‌های زنانه مبتذل ممنوع و با فروشندگان لباس‌های نامناسب در قم برخورد می‌شود.

رئیس اتحادیه پوشاک قم از ممنوعیت فروش لباس‌های مبتذل و برخورد با فروشندگان لباس‌های نامناسب در قم خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ جعفر آسوده با بیان اینکه اتحادیه پوشاک قم 2500 عضو دارد و تمام اعضا آموزش‌دیده هستند اظهار داشت: برای ممنوعیت و جمع‌آوری مانتوهای جلوباز باید اتاق اصناف یا سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر به اتحادیه پوشاک دستور بدهند تا بازرسان ما در صورت مشاهده چنین لباس‌هایی در بازار و مغازه‌ها به ما گزارش دهند و از فروش این‌گونه لباس‌ها جلوگیری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه لباس به‌طور روزمره تولید می‌شود، افزود: فروش مانتوهای جلوباز هم‌اکنون در بازار ممنوع است اما اتاق اصناف نامه‌ای برای عدم فروش و عدم تولید هرگونه لباس که مخالف فرهنگ و دین است باید به ما ارسال می‌کند.

رئیس اتحادیه پوشاک قم با بیان اینکه باید قبل از اینکه لباس به بازار بیاید این نوع لباس‌ها در مرحله تولید متوقف شود، خاطرنشان کرد: قبلاً نوعی لباس و مانتوهای چاپی که جلو و عقب لباس جملات انگلیسی چاپ‌شده بود در بازار رواج و فروش داشت که به دستور اتاق اصناف این نوع لباس را ممنوع کردیم و از طرف اداره اماکن جمع‌آوری شد.

وی جلوگیری از ممنوعیت این‌گونه لباس‌ها را زمان‌بر اعلام کرد و گفت: در اتحادیه پوشاک در یک دستور کلی، ‌فروش لباس‌های مبتذل ممنوع است و هر‌کس که برای دریافت پروانه مراجعه می‌کند از آن‌ها تعهدنامه کتبی گرفته می‌شود، در قم نیز هرگونه خریدوفروش چنین لباس‌هایی از شلوارهای جین پاره تا لباس‌های زنانه مبتذل ممنوع و با فروشندگان لباس‌های نامناسب در قم برخورد می‌شود./تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر