کد خبر: 47838
A
فاطمه سعیدی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی:

اردوگاه شهید باهنر تهران جزو سرمایه‌های ارزشمند آموزش‌وپرورش است و قدمت بالایی دارد. البته باید گفت متأسفانه در دولت‌های گذشته در همین وزارت آموزش‌وپرورش واگذاری‌هایی انجام شد که به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نبود. اما در دولت دوازدهم اردوگاه شهید باهنر تهران همچنان در مالکیت وزارت آموزش‌وپرورش است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران فاطمه سعیدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص نامه حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس و وزیر اسبق آموزش‌وپرورش به رئیس‌جمهور که عنوان کرده بود اردوگاه شهید باهنر تهران به شرکتی به نام" واسط مالی شهریور سوم " به ثمن بخس در قالب اجاره به‌شرط تملیک در اسفندماه 1395 فروخته‌شده، گفت: بنده از آقای نجفی، معاون پارلمانی وزارت آموزش‌وپرورش موضوع را پیگیری کردم و ایشان گفتند که موضوع این‌طور که دریکی از خبرگزاری‌ها به آن پرداخته شد، نیست و ما طبق اوراق قرضه‌ای که برای پاداش بازنشستگان خود گرفتیم باید وثیقه‌ای را درگرو می‌گذاشتیم و ازاین‌رو بخشی از اردوگاه شهید باهنر تهران را برای این کار انتخاب کردیم.

وی افزود: از طرفی هرگاه اقساط توسط وزارتخانه پرداخت شود دوباره سند آن برای وزارت آموزش‌وپرورش آزاد می‌شود و اکنون هم این اردوگاه در اختیار و مالکیت وزارتخانه است. درعین‌حال اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بنا دارند در این خصوص با وزیر آموزش‌وپرورش و معاونین ایشان جلسه‌ای را برگزار کنند تا موضوع بر همگان روشن شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: اردوگاه شهید باهنر تهران جزو سرمایه‌های ارزشمند آموزش‌وپرورش است و قدمت بالایی دارد. البته باید گفت متأسفانه در دولت‌های گذشته در همین وزارت آموزش‌وپرورش واگذاری‌هایی انجام شد که به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نبود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر