کد خبر: 48127
A

باید متناسب با جنگ اقتصادی برنامه ریزی کنیم، به طور قطع دستگاه قضایی هم در خصوص مبارزه با این ترفندها و جنگ اقتصادی دشمن، خود را مجهز کرده است.

دادستان کل کشور خطاب به مفسدان اقتصادی گفت: دستگاه قضا با کسانیکه در فعالیت های اقتصادی کشور خدشه وارد و خواسته یا ناخواسته در جهت برنامه های دشمن حرکت کنند، با شدیدترین شکل ممکن برخورد خواهد کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه دادستان جدید ایلام اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ملت ایران فراز و نشیب های بسیاری را چون دوران جنگ ، شرارت های ضد انقلاب و تحریم های بسیار پشت سر گذاشته است.

وی افزود: امروز این مساله برای ما پدیده ای نو نیست که آمریکا دنبال آشوب و تقویت عناصر خود فروخته داخلی و خارجی و فشار اقتصادی علیه ملت ایران است، جنگ را در دوران تحریم به پیروزی رساندیم و دشمنان بدانند ایرانیان با این حرکات نابخردانه نخواهند توانست کاری از پیش ببرند.

دادستان کل کشور تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی بویژه آمریکای جنایتکار تلاش دارند که با استفاده از جنگ روانی موج ناامیدی را در اذهان عمومی ایجاد کنند و از این طریق به اهداف خود دست یابند.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: ملت ایران باید بدانند حربه ناامید کردن مردم از آینده توسط دشمن بسیار خطرناک است، در جنگ نظامی باید حربه دشمن را شناسایی و متناسب با آن خود را مجهز کنیم.

وی یادآور شد: دشمن تلاش می کند با استفاده از فشار اقتصادی زندگی عادی و معیشت مردم را با مشکلاتی مواجه کند و بر اثر این فشارها موجی از نارضایتی را در داخل کشور رواج دهد.

دادستان کشور گفت: دشمن در صدد ایجاد شکاف و تفرقه بین مردم و حاکمیت است و با توسل به انواع توطئه ها و نیرنگ های شیطانی ، بزرگ جلوه دادن ضعف ها و مشکلات نارضایتی عمومی را ایجاد کند، چرا که می داند بزرگترین سرمایه نظام حضور همیشگی مردم است.

حجت الاسلام منتظری تاکید کرد: با این وجود باید گفت همه چیز دست دشمن نیست و یکسری اشکالات در داخل وجود دارد، دست اندرکاران و کسانیکه در عرصه اقتصاد کار می کنند باید شرایط حاد کشور و امروز را در نظر بگیرند و متناسب با آن تصمیم بگیرند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تشکیل شورای هماهنگی قوای سه گانه اظهار داشت: باید متناسب با جنگ اقتصادی برنامه ریزی کنیم، به طور قطع دستگاه قضایی هم در خصوص مبارزه با این ترفندها و جنگ اقتصادی دشمن، خود را مجهز کرده است.

دادستان کشور افزود: عوامل مرتبط قوه قضائیه چون دادستان ها، مدیران کل دادگستری و قضات آمادگی دارند در مبارزه با فساد و عناصر مفسد و کسانی که در مسیر کمک به دشمنان زمینه فشار اقتصادی را به مردم وارد کرده اند قاطعانه برخورد کند.

حجت الاسلام منتظری خطاب به مفسدان اقتصادی و عوامل اخلال گر تاکید کرد: قبل از اینکه این افراد به دام دستگاه قضایی گرفتار شوند و چنگال عدالت آنها را بگیرد از این اقدامات دست بکشند چراکه این فعالیت ها آب به آسیاب دشمن ریختن است و هر ایرانی که در این مسیر حرکت کند به ملت خیانت و و مرتکب جرمی شد که با جرایم زمان عادی تفاوت بسیاری دارد.

وی گفت: تذکر ما به این افراد و کسانی که فریب خورده اند این است که این اقدام آنها هم داستان شدن با دشمنان نظام است و دستگاه قضا به زودی و با قاطعیت تمام با آنها برخورد خواهد کرد.

در این آیین با قدردانی از زحمات حشمت الله شریفی ، افشار خسروی زاد به عنوان دادستان جدید ایلام معرفی شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر