کد خبر: 48201
A

سرهنگ داریوش محمدی ‌فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود اظهار کرد: به دنبال نوسانات و مشکلات ایجاد شده بازار ارز و دلار در سطح کشور که شهرستان جوانرود نیز از آن متاثر بود، عده‌ای از مخلان و قاچاقچیان حرفه‌ای کالا و ارز دست به سوء استفاده زده و اقدامات غیرقانونی را انجام دادند.

به گزارش دیده بان ایران؛  سرهنگ داریوش محمدی ‌فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود درباره دستگیری اخلال گران بازار ارز گفت : در همین راستا، مأموران پلیس آگاهی شهرستان جوانرود با افزایش دامنه تحقیقاتی خود و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی هوشمندانه و منسجم موفق به دستگیری شش نفر از اخلالگران بازار ارز و دلار شدند.

محمدی تصریح کرد: با توجه به حرفه‌ای بودن قاچاقچیان، مأموران موفق به کشف ارز قاچاق از آن‌ها نشدند اما پس از استعلام و بررسی گردش مالی و حساب‌های متهمین از طریق مراجع بانکی مشخص شد که این افراد به صورت عمده در قاچاق دلار و خرید و فروش آن فعالیت داشته و از سرشاخه‌های اصلی اخلال در نظام بانکی هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود افزود: در بررسی‌های بیشتر و در جریان بازرسی از منزل یکی از متهمین، 10 کارتن رسیدهای بانکی و نامه‌های گردش مالی کشف شد.

وی افزود: همچنین در بازرسی از منزل یکی دیگر از متهمین که متواری و تحت تعقیب پلیس است اسناد و حواله‌های بانکی در خصوص جابجایی وجوهات کلان به مبلغ تقریبی 60 میلیارد ریال کشف شد.

محمدی  گفت: پس از جمع آوری مستندات و انجام تحقیقات فنی و تکمیل پرونده، متهمین جهت ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر