کد خبر: 48339
A

مرد ۴۰ساله‌ای که دوست ۳۵ساله‌اش را کشته و جسدش را به‌آتش کشیده بود، دستگیر شد، قتلی که بهانه ارتکاب آن، پیامک‌های عاشقانه‌ای است که مقتول برای همسر قاتل می‌فرستاد.

به گزارش دیده بان ایران؛ ساعت 06:30 یازدهم مرداد ماه امسال، کشف جسد مردی ناشناس، حدوداً 35ساله، داخل زمین‌های کشاورزی به کلانتری امین‌آباد اعلام شد. با تأیید خبر توسط کلانتری 173، تیم تشخیص هویت و بررسی صحنه اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل حاضر شده و در بررسی به‌عمل‌آمده مشخص شد جسد متعلق به مردی حدوداً 35ساله است که پیش از سوزانده شدن، طی یک درگیری با ضربات متعدد چاقو به ناحیه صورت، شکم، دست، گردن و... به‌قتل رسیده و نهایتاً سوزانده شده است.

در زمان بررسی جسد توسط تیم تشخیص هویت و بررسی صحنه اداره دهم پلیس آگاهی، کارآگاهان در بررسی لباس‌های به‌جامانده از مقتول موفق به خارج کردن کارت شناسایی متعلق به مقتول شده و هویت مقتول به‌نام صادق (35ساله) ساکن خیابان پیروزی شناسایی شد.

در تحقیقات از خانواده مقتول مشخص شد که وی در دهم مرداد ماه به‌دنبال تماس یکی از دوستانش به‌نام «علی» از منزل خارج شده و دیگر مراجعتی نداشته است.

با شناسایی محل زندگی «علی» (40ساله) در منطقه پیروزی، کارآگاهان جهت انجام تحقیقات به محل سکونت وی مراجعه و اطلاع پیدا کردند که علی همزمان با کشف جسد مقتول، از محل سکونتش خارج و پس از آن ناپدید شده و پاسخگوی تماس‌های تلفنی اعضای خانواده‌اش نیز نبوده است؛ همچنین در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که علی از حدود یک ماه پیش با همسرش متارکه کرده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تحقیقات از همسر سابق علی اطلاع پیدا کردند که مقتول در زمان زندگی مشترک علی و همسرش، دوست خانوادگی آنها بوده است؛ همسر سابق علی به‌نام «ساناز» در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: صادق (مقتول) دوست نزدیک همسرم بود و به همین علت به خانه ما تردد داشت و من او را کاملاً می‌شناختم؛ من و همسرم از مدت‌ها پیش با یکدیگر اختلاف داشتیم و قصد متارکه داشتیم؛ قبل از متارکه، مقتول چندین بار پیامک‌های عاشقانه برایم ارسال کرده بود که آن‌زمان موضوع را به همسرم اطلاع داده پیامک‌ها را به او نشان دادم؛ به‌واسطه پیامک‌ها، همسرم نسبت به صادق کینه پیدا کرده بود تا اینکه پس از گذشت حدوداً یک ماه نهایتاً به‌واسطه اختلافات قبلی که داشتیم، من و همسرم متارکه کردیم؛ پس از آن دیگر هیچ اطلاعی از همسر سابق خود و همچنین مقتول ندارم و نمی‌دانم که آیا موضوع کشته شدن صادق به موضوع پیامک‌ها ارتباط دارد یا خیر.

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی، در توضیح خبر دستگیری متهم پرونده گفت: با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده در خصوص انگیزه احتمالی جنایت، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه علی در منزل یکی از دوستانش به‌نام علیرضا شدند؛ این محل در محدوده خیابان شوش شناسایی شد و تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت 16:30 سیزدهم مرداد، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اطمینان از حضور متهم پرونده در محل اقدام به دستگیری وی به‌همراه علیرضا کردند.

متهم اصلی پرونده با تأیید اظهارات همسر سابقش در خصوص ارسال پیامک‌های عاشقانه عنوان کرد که از همان زمان تصمیم به کشتن مقتول گرفته است. وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به‌واسطه کینه‌ای که از مقتول پیدا کرده بودم، دهم مرداد ماه با تصمیم قبلی و به‌همراه علیرضا او را به بیابان‌های اطراف امین‌آباد برده و با ضربات چاقویی که از قبل همراه داشتم، ضربات [متعددی] به صورت، گردن، کمر و... مقتول زدم؛ پس از کشتن صادق جنازه‌اش را آتش زده به‌همراه علیرضا از محل دور شدیم.

علیرضا نیز در اظهاراتش با تأیید اظهارات متهم اصلی پرونده عنوان کرد که در محل ارتکاب جنایت حضور مستقیم داشته اما هیچ دخالتی در درگیری منجر به جنایت و یا سوزاندن جسد نداشته است.

سرهنگ کارآگاه علی ولی‌پور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح هردو متهم به‌ویژه متهم اصلی پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر