کد خبر: 48624
A

وزیر آموزش و پرورش گفت: هنوز تصمیمی برای سخنگوی دولت گرفته نشده است، البته احتمال کاندیدا شدن برخی از دوستان برای این سمت وجود دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه هیئت دولت بحثی درباره جایگزینی ربیعی در وزارت کار و تعاون مطرحش شده‌است، اظهار کرد: تا زمانی که نشست هئیت دولت برقرار بود هنوز نتیجه جلسه استیضاح ربیعی مشخص نبود، ضمن اینکه رای‌گیری مجلس هم بعد از اتمام جلسه هئیت دولت صورت گرفت.

وی افزود: رئیس جمهور قطعا و به سرعت سرپرست وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مشخص خواهد کرد و نیازی به طرح این مسئله در هئیت دولت نیست.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره انتخاب سخنگوی دولت، اظهار کرد: هنوز تصمیمی برای  سخنگوی دولت گرفته نشده است یا بنده اطلاع دقیقی در این رابطه ندارم؛ البته احتمال کاندیدا شدن برخی از دوستان برای این سمت وجود دارد.

وی تاکید کرد: انتخاب سخنگوی دولت هم از اختیارات رئیس جمهور است و وی در روز‌های آینده در این رابطه تصمیم‌گیری می‌کند.

بطحایی همچنین درباره اعلام وصول سوال از رئیس جمهور اظهار کرد: بر اساس قانون، مجلس حق سوال از رئیس جمهور را دارد، اما از جهت شکل سوالات یک ابهاماتی برای دولت و رئیس جمهور وجود داشت که آیا این سوالات مطابق قانون مطرح شده است؟

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: رئیس جمهور در حدود وظایف خود باید پاسخگو باشد؛ سوالاتی که از رئیس جمهور مطرح شده است به وزارت خانه‌های مختلف باز می‌گردد، که باید وزاری مربوط به این سوالات پاسخ دهند، البته آقای روحانی آمادگی خود را برای حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است و قطعا توضیحاتی را به نمایندگان ارائه خواهد داد./باشگاه خبرنگاران


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر