کد خبر: 49610
A

وکیل محمدباقر و سیامک نمازی تاکید کرد: با توجه به عرایض تقدیمی و تسلیمی به شعب بدوی و تجدیدنظر که مورد قبول واقع نشد، اینک تقاضای اعاده دادرسی خود را تقدیم دیوان عالی کشور کردیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ مهرداد قربانی سرابی در رابطه با پرونده محمدباقر و سیامک نمازی که به استناد ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی و به اتهام همکاری با دول متخاصم به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند، گفت: این رای در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

این وکیل دادگستری ادامه داد: اکنون محمدباقر به علت کسالت در مرخصی به سر می‌برد.

قربانی افزود: با توجه به عرایض تقدیمی و تسلیمی به شعب بدوی و تجدیدنظر که مورد قبول واقع نشد، اینک تقاضای اعاده دادرسی خود را تقدیم دیوان عالی کشور کردیم.

وی با اشاره به مضمون دادخواست اعاده دادرسی گفت: استدلال ما این بود که وزارت خارجه مرجع اعلام روابط دیپلماتیک کشور است و آنچه آخر امر می‌تواند مناط تصمیم باشد، اظهارنظر وزارت خارجه است.

این حقوقدان تشریح کرد: در پرونده‌ای مشابه شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر، آمریکا را جز دول متخاصم تلقی ننموده با این وصف و با توجه به اینکه آمریکا داخل در دول متخاصم محسوب نمی‌شود، انتظار می‌رود دیوان عالی کشور موکلین بنده را از اتهام همکاری با دول متخاصم خارج دانسته و رأی صادره را نقض کند و دستور رسیدگی مجدد دهد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر