کد خبر: 49848
A

با وجود اینکه به لحاظ ظاهری این کالا تفاوتی با ویفر کاکائویی نداشت و به طرز ماهرانه‌ای بسته بندی‌ها پرس شده بود اما، ماموران گمرک اقدام به باز کردن بسته‌ها و شکافتن محتوای آن می‌کنند و در نهایت موفق به کشف ویفر تریاکمی‌شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ این مقدار تریاک به طرز ماهرانه‌ای به شکل قالب‌های هم اندازه ویفر کارامل تهیه شده بود و در داخل بسته‌های ویفر کارامل با روکش کاکائویی جاسازی و با دیگر بسته‌های ویفر مخلوط و پرس شده بود تا هیچ ردی از تریاک نباشد، اما ماموران گمرک تبریز با هوشیاری کامل موفق به شناسایی و کشف قالب‌های تریاک از داخل بسته‌های ویفر شدند؛ بنابراین گزارش ماموران گمرک با رصد اطلاعات و هوشیاری در زمان بازرسی بسته‌های پستی به یک محموله ویفر کارامل روکش دار کاکائویی مشکوک و در بررسی‌های بیشتر محتوای داخل بسته‌ها متوجه می‌شوند که قالب‌های ویفر و ماهیت کالا متفاوت است.

876026

با وجود اینکه به لحاظ ظاهری این کالا تفاوتی با ویفر کاکائویی نداشت و به طرز ماهرانه‌ای بسته بندی‌ها پرس شده بود اما، ماموران گمرک اقدام به باز کردن بسته‌ها و شکافتن محتوای آن می‌کنند و در نهایت موفق به کشف ویفر تریاکمی‌شوند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ موفق شد رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با انواع قاچاق در دنیا کسب نماید.

همچنین به تازگی سازمان جهانی گمرک در گزارشی اعلام کرد که گمرک ایران در شناسایی و کشف مخدر‌های جدید نیز در دنیا رتبه اول را کسب کرده است./ اکونا پرس 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر