کد خبر: 50353
A

این مرد 50 ساله‌ که بلافاصله پس از خودسوزی، با آمبولانس به بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری منتقل شده بود به علت شدت سوختگی صبح امروز جان خودش را از دست داد

به گزارش دیده بان ایران روز سه شنبه هفته گذشته یک مرد 45 ساله به خاطر پلمب مغازه‌اش از سوی مأموران شهرداری، جلوی چشم همسر و فرزندش، اقدام به خودسوزی می‌کند که برخی خبرها حاکی از این است که این مرد به دلیل شدت سوختگی جان خودش را از دست داده است. این در حالی است که او ظاهراً می‌خواسته فرزند حدوداً7 ساله‌اش را هم با خودش، آتش بزند، حتی بنزین هم می‌ریزد، اما همین که می‌خواهد فندکش را روشن کند، یک نفر از حاضرین که اتفاقاً معاون خدمات شهری منطقه 7 بوده، بچه را از روی زمین برمی‌دارد و از او دور می‌شود.

ماجرای خودسوزی چه بود؟

ظاهراً این مرد به پلمب مغازه‌اش در منطقه 2، اعتراض داشته، اما شهرداری معتقد است که تنها اخطار داده و اقدامی برای پلمب صورت نگرفته است! شهردارمنطقه 2 درباره این اتفاق این‌طور توضیح می‌دهد: «هیچگونه اقدامی درباره پلمب یا جلوگیری از فعالیت ملک موردنظر صورت نپذیرفته و صرفاً اخطار قانونی به فرد موردنظر ابلاغ شده است.

پس از بررسی‌های به عمل آمده روشن شد ملک مورد مناقشه یک خانه ویلایی دو طبقه است که فرد خودسوزی کرده مالک طبقه همکف این خانه بوده است. این فرد نسبت به تغییر کاربری و ساخت دو باب مغازه تجاری در پارکینگ ملک مزبور در سال‌های گذشته اقدام کرده است.

شهرداری منطقه 2 هم در سال گذشته نسبت به تنظیم صورتجلسه شورای معماری در خصوص تثبیت دو واحد تجاری در همکف مشروط به اخذ تعهد محضری از مالکین مشاعی و پاسخگویی به شاکیان احتمالی و تعهد تأمین پارکینگ اقدام کرده است.»

رسول کشت‌پور ادامه می‌دهد: «در تاریخ 23 اردیبهشت سال‌جاری نیز یکی از مالکین مشاعی نسبت به تغییر کاربری اعتراض کرده و شهرداری متعاقباً برابر مقررات به مالک واحدهای تجاری نسبت به صدور اخطاریه مبنی بر ارائه رضایتنامه محضری از سایر ساکنین مشاعی اقدام کرده است.

سپس با ادعای وکیل فرد مورد نظر مبنی بر دارا بودن وکالتنامه توافق از مالک اصلی، اداره حقوقی شهرداری منطقه 2، اعتبار وکالتنامه مزبور را استعلام می‌کند که در پاسخ به آن، انقضای وکالتنامه مزبور به علت فوت موکل اعلام می‌شود.

همچنین معاونت شهرسازی این منطقه اعلام می‌کند نظر به اینکه ذینفعان ملک تاکنون نسبت به اخذ اجازه‌نامه نسبت به بهره‌برداری از طبقه همکف اقدام نکرده‌اند هرگونه بهره‌برداری از طبقه همکف بدون مجوز اعلام شده و ناحیه مربوطه نیز صرفاً نسبت به صدور اخطار اقدام می‌کند.»

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر