کد خبر: 50403
A

رئیس کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی با بیان اینکه ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان برطرف شده است، گفت: طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی هفته اول مهرماه در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ سلمان خدادادی در خصوص آخرین وضعیت طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی گفت: پس ازردی مثبت اکثریت اعضای مجلس به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه، این طرح از سوی شورای نگهبان با ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی مواجه شد.

وی افزود: بر اساس اصل۷۵ قانون اساسی شورای نگهبان معتقد بود که با تشکیل این وزارتخانه بار مالی به دولت وارد می‌شود و این بار مالی مربوط به تغییر سربرگ‌ها، آرم، تابلوها و اسامی نام سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه است.

رئیس کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی با بیان اینکه پس از بازگشت طرح به کمیسیون مشترک رفع ایرادات صورت گرفت، اظهار داشت: پس از تعطیلات مجلس و در هفته اول مهرماه طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.

در جلسه علنی ۱۰ مردادماه سال جاری مجلس شورای اسلامی بررسی طرح یک فوریتی تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دستور کار قرار گرفت و پس از اظهارات نمایندگان مخالف و موافق، ماده واحده این طرح به تصویب رسید.

منبع: نماینده 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر