کد خبر: 51329
A

بر اساس آمارهای موجود طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده بیش از ۳۰ درصد جمعیت ما را نیز سالمندان تشکیل خواهند داد که یکی از دلایل آن افزایش امید به زندگی و سطح رفاه در دنیا است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: براساس آمارهای موجود طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده بیش از ۳۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل خواهند داد.

به گزارش دیده بان ایران، داریوش بیات‌نژاد در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان با اشاره به اینکه باید از تجربیات سالمندان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم، افزود: سالمندی بخشی از زندگی و واقعیت زیستی است و نمی‌توان آن را بیماری تلقی کرد.

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک یک پنجم جمعیت دنیا را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: بر اساس آمارهای موجود طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده بیش از ۳۰ درصد جمعیت ما را نیز سالمندان تشکیل خواهند داد که یکی از دلایل آن افزایش امید به زندگی و سطح رفاه در دنیا است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران تأکید کرد: در حوزه سالمندی هم در سازمان بهزیستی و هم دولت اقدامات خوبی انجام شده است که راه‌اندازی دبیرخانه شورای ملی سالمندان یکی از آنهاست.

بیات نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰ مرکز شبانه‌روزی در استان تهران برای سالمندان راه‌اندازی شده است، افزود: ۴ هزار و ۸۱۰ سالمند از خدمات این مراکز بهره مند می‌شوند.

وی از ارائه خدمات به سالمندان مناطق کم‌برخوردار خبر داد و گفت: طی سال‌های اخیر خدمات مناسبی به سالمندان در مناطق کم برخوردار ارائه شده که قصد داریم در شهر تهران و استان نیز این خدمات را ارائه دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تأکید بر اینکه توجه به ابعاد روحی، روانی، جسمی و حرکتی سالمندان ضروری است، افزود: باید با توجه به این زمینه‌ها پیامدهای منفی سالمندی را به حداقل برسانیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر