کد خبر: 51435
A
معاون ترافیک شهرداری تهران خبر داد:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تخفیف ۷۰ درصدی طرح ترافیک برای رانندگان آژانس و وانت‌بارها و پلاک‌های «ع» خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران ، محسن پورسید آقایی در حاشیه نودمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران با بیان اینکه صبح امروز اصلاحیه لایحه طرح ترافیک روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت، توضیح داد: در مصوبه طرح ترافیک مقرر شد برای آژانس‌ها، وانت‌بارها و خودروهای عمومی پلاک «ع» تخفیف ۵۰ درصدی تردد در طرح ترافیک لحاظ شود، اما از آنجایی که برخی از این رانندگان اعتراض داشتند که با وجود تخفیف ۵۰ درصد هزینه‌های آن ها افزایش یافته است، امروز اصلاحیه این مصوبه تقدیم شورا شد.

وی افزود: براساس مصوبه امروز تخفیف ۷۰ درصدی برای آژانس‌ها، وانت‌بارها و پلاک‌های «ع» لحاظ می‌شود که البته این تخفیف منوط براین است که آن ها تردد خود را در سامانه شهرداری ثبت کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: شهرداری تهران برای نظم‌دهی و ساماندهی حمل و نقل شهری، اقدام به ثبت تردد این خودروها در سامانه می‌کند و سامانه ثبت تردد کامیون‌ها از اواخر مرداد ماه فعال است و تا ماه آینده این سامانه به طور رسمی فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: سامانه آژانس‌ها نیز براساس مصوبه شورا سه ماه فرصت دارد که طراحی و راه‌اندازی شود تا آژانس‌ها بتوانند تردد خود را ثبت کنند.

پورسیدآقایی اضافه کرد: خودروهایی می‌توانند از این تخفیف استفاده کنند که حداقل سه سفر در روز داشته باشند، ممکن است برخی‌ها با آژانس و وانت‌بار خود کار نکنند و تنها برای آن ها جنبه رفت و آمدی داشته باشد به گونه‌ای که ما دیده‌ایم برخی‌ها به جای آنکه از وانت برای جابه‌جایی بار و کالا استفاده کنند به عنوان وسیله نقلیه خود بهره می‌برند که این درست نیست و افرادی می‌توانند از این تخفیف استفاده کنند که جابه‌جایی کالا و مسافر شغل آن ها باشد نه این‌که جنبه تفننی و بعد از ساعت کار اداری باشد.

ارائه تخفیف طرح ترافیک به تاکسی‌های اینترنتی منوط به دریافت مجوز از شهرداری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره تاکسی‌های اینترنتی گفت: تاکسی‌های اینترنتی مجوزی از شهرداری ندارند و اگر مجوز بگیرند می‌توانند در قالب آژانس‌ها از این تخفیف بهره ببرند.

وی در خصوص سرانجام انتشار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت، افزود: توانستیم برای انتشار بخشی از این مبلغ از بانک مرکزی مجوز بگیریم، اما شهرداری نتوانست وثیقه لازم را مهیا کند و بانک‌ها نیز از خرید این اوراق خودداری کردند و طبیعتاً باید در بودجه بعدی این اوراق لحاظ شود.

پورسید آقایی در پاسخ به پرسشی درباره جریمه‌نشدن افرادی که وارد طرح ترافیک می‌شوند، ضمن رد این موضوع گفت: ما لیست افرادی که به صورت غیرمجاز وارد محدوده طرح ترافیک می‌شوند را به پلیس راهور می‌دهیم، اما این‌که پلیس راهور اعمال قانون می‌کند یا نمی‌کند را نمی‌دانیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: فارغ از اعمال قانون پلیس این افراد که به صورت غیرمجاز وارد محدوده می‌شوند بدهکار هستند و عوارض ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک روی پلاک این خودروها لحاظ می‌شود و به عنوان بدهی روی پلاک ثبت می‌شود و باید در زمان نقل و انتقال این رقم تسویه شود.

هدف شهرداری از اجرای طرح ترافیک جدید کسب درآمد نیست

پورسید آقایی در پاسخ به این سوال که برخی از اعضاء نسبت به کاهش درآمد شهرداری از محل طرح ترافیک گلایه دارند، گفت: پیش‌بینی ما درست بود و از همان اول هم گفته بودم که هدف ما درآمد بیشتر نیست و حتی درآمدمان هم کم می‌شود، اما برخی از عزیزان که به دنبال پول درآوردن بودند حالا که می‌بینند محقق نشده گلایه می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که میزان پول ترافیک به خصوص در صبح کاهش یافته و محدوده طرح نیز خلوت شده است و پرداختی مردم نیز کاهش یافته است و این نشان می‌دهد که ما به اهداف خود رسیده‌ایم، هرچند که ترافیک پنج‌شنبه‌ها بیشتر شده است، البته طبیعی است چرا که پنج روز هفته تردد خودروها با اعمال محدودیت است و تنها در روز پنج‌شنبه و جمعه این محدودیت وجود ندارد و طبیعی است که افراد بخواهند از خودروهایشان استفاده کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر