کد خبر: 52011
A

اعضای شورا، رای به قبول تصمیم وزارت کشور دادند و سیروس شفقی، فرماندار ویژه شهرستان کرج، باقی ماند. وزارت کشور در پاسخ خود به اعضای شورای شهر کرج نوشته بود شما فردی را انتخاب کردید که هنوز از سمت قبلی خود استعفا نداده است بنابراین در صورت شهردار شدن دو شغله خواهد بود گزینه های قبلی شورای پنجم این شهر به دلیل نداشتن مدارک تحصیلی لازم و .... مورد تایید وزارت کشور قرار نگرفت. شهر کرج اکنون شش ماه است که شهردار ندارد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  امروز در نود و سومین جلسه شورا، پرونده شهردار شدن فرماندار ویژه شهرستان کرج که کمتر از یکسال از رشت آمده، بعد از دو ماه رایزنی طرفدارانش در شورای شهر کرج، بسته شد.

عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج،گفت:به عنوان رئیس شورا طی دو نوبت مکاتبه جداگانه با ریاست‌جمهوری و وزیر کشور، پیگیر رسیدگی به پرونده شهردار منتخب شدم که تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیدیم.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی نیاز است که با نظر اعضا در این مورد، تصمیم جدیدی گرفته شود.

منصور وحیدی، نائب رئیس شورا در ارتباط با علت مخالفت وزارت کشور، گفت: استاندار البرز باید به عنوان نماینده دولت در استان، پیش از انتخاب شهردار، موضوع را با وزیر کشور مطرح می کرد لذا از مدیران بالادست درخواست می شود که با جدی گرفتن وضعیت شورا و انتخاب شهردار کلانشهر کرج، این موضوع را جدی دنبال کنند.

محمدحسین خلیلی، عضو شورا در این رابطه ابراز تاسف کرد و گفت: از اینکه شهر کرج، گزینه خوبی را از دست میدهد، متاسفم. شورا باید برای این انتخاب، تلاش بیشتری به خرج دهد و از انتخاب خود به راحتی عبور نکند.

اعضای شورا، رای به قبول تصمیم وزارت کشور دادند و سیروس شفقی، فرماندار ویژه شهرستان کرج، باقی ماند. وزارت کشور در پاسخ خود به اعضای شورای شهر کرج نوشته بود شما فردی را انتخاب کردید که هنوز از سمت قبلی خود استعفا نداده است بنابراین در صورت شهردار شدن دو شغله خواهد بود گزینه های قبلی شورای پنجم این شهر به دلیل نداشتن مدارک تحصیلی لازم و .... مورد تایید وزارت کشور قرار نگرفت. شهر کرج اکنون سه ماه است که شهردار ندارد

 

در ادامه جلسه امروز، نظر وزارت کشور و انتخاب شهردار دیگر به رای گذاشته شد و با حداکثر آرا، شورای پنجم به دور بعدی انتخاب پنجمین شهردار خود وارد شد.

جلسه امروز پیش از وقت همیشگی به پایان رسید و با نظر زارع مقرر شد به صورت جلسات خصوصی موضوع گزینه‌های جدید بررسی شود.

انتخاب پنجمین شهردار به جلسه علنی فوق العاده روز شنبه موکول شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر