کد خبر: 52717
A

وزیرآموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان باید از فعالیت‌های فردی به فعالیت‌های جمعی و گروهی گرایش پیدا کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛  مراسم افتتاحیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای با حضور سید محمد بطحایی؛ وزیر آموزش و پرورش، مهرزاد حمیدی؛ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش، عباسعلی باقری؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران صبح امروز در آموزشگاه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) در یافت آباد تهران برگزار شد.

سید محمد بطحایی در ابتدای این برنامه عنوان کرد: تربیت بدنی و آمادگی جسمانی باید به عنوان یکی از مهمترین برنامه ها در مدارس به اجرا در بیاید، کمبود توجه به این موضوع به ویژه در حوزه دختران به شدت احساس می شود، اما یکی از سیاست های ما در آموزش و پرورش این است که شایستگی ها و اختیارات مدارس افزاش پیدا کند یعنی مدرسه بتواند به گونه ای باشد که با توجه به خلاقیت ها یک محیط آموزشی برای دانش آموزان فراهم کند و یاید تمام اختیارات و ارزش ها در این زمینه به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: این هفته، هفته پیوند خانه و اولیا و مدرسه هم هست و اولیا شما دانش آموزان ظرفیت بسیار عظیمی دارند که باید با استفاده از آن هم سو با مدرسه همکاری کنند تا یک محیط شاد برای شما در مدرسه ایجاد شود.

وی اضافه کرد: المپیاد های درون مدرسه ای یکی از ظرفیت های مدارس است و همه طرفیت های مدرسه به ویژه تربت بدنی می تواند در تربیت دانش آموزان به کار گرفته شود.

او با اشاره به نقطه ضعف آموزش و پرورش گفت: ما یک اشکالی داشتیم و هنوز هم داریم این است که رقابت های فردی خیلی بیشتر از رقابت های جمعی شده که ما باید این را برعکس کنیم. آن چیزی که برای آموزش و پرورش اهمیت دارد فعالیت های گروهی و جمعی است زیرا باید یاد بگیریم که چگونه با هم فعالیت های گروهی داشته باشیم و با هم باشیم.

بطحایی اضافه کرد: اگر شما برنده مسابقه ای شدید این گروه شما است که توانسته موفق شود این برای ما مهم است که یاد بگیریم با هم زندگی کنیم و حتی با هم درس بخوانیم و این خیلی برای آموزش و پرورش مهم است و خوشبختانه با شروع المپیاد درون مدرسه این امر قوت می‌یابد.در  این المپیاد باید همه بچه ها به فراخور استعدادشان در آن شرکت کنند زیرا هر کدام از شما در یک زمینه نخبه هستید این وظیفه ما است تا ببینیم شما در کدام حوزه ها نخبه هستید.

وزیر آموزش و پرورش در پایان اظهار داشت: باید در این المپیاد ها همه شما دانش آموزان شرکت کنید مبادا المپیاد درون مدرسه ای مثل آن مسابقات ورزشی که داشتیم شود و از میان 400 نفر 4 یا 5 نفر شرکت کنند. این المپیادها گام جدی است که همه توانمندی ها و ظرفیت ها برای دانش آموزان به کار گرفته شود و این فرصت ارزشمندی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر