کد خبر: 53145
A
از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن

«سمینار مقصد: ایران» به منظور توسعه همکاری های گردشگری ایران و ژاپن، چهارشنبه 2 ابان ماه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ در این همایش یک روزه ایتارو ایشیی عضو شورای گردشگری دفتر نخست وزیری ژاپن، سائیکی مشاور وزیر امور خارجه، مامورو کوبوری نایب رئیس سازمان ملی گردشگری ژاپن(JNTO)، مدیر بین الملل جاتا، نمایندگان آژانس گردشگری، مدیر اجرایی انجمن تورگردانان ژاپن (OTOA) به همراه تعدادی از مدیران ارشد بخش خصوصی حوزه گردشگری ژاپن حضور داشتند و از ایران نیز یک گروه 12 نفره از شرکت های عضو جامعه تورگردانان ایران با هدف ارائه جاذبه های گردشگری ایران و نیز تقویت تماس های خود با همتایان ژاپنی شرکت کردند.

به گزارش سفارت کشورمان در ژاپن، در این برنامه که با پخش سرود ملی دو کشور آغاز گردید، مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن در سخنانی ضمن خوش امدگویی و ابراز امیدواری بر نقش برگزاری این نشست و سمینار تخصصی گفت : گردشگران ژاپنی با فرهنگ و  قابل احترام هستند و ژاپن از نظر اعزام و پذیرش گردشگر کشور مهمی است.

وی با اشاره به نودمین سالگرد برقراری روابط رسمی ایران و ژاپن در سال 2019 عنوان داشت: گسترش و توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری می تواند یکی از مهمترین موضوعات همکاری ها باشد که البته نیازمند هم افزایی و تلاش کامل دو طرف خواهد بود تا بتوانیم با معرفی صحیح و واقعی ایران، گردشگری دو کشور را ارتقاء دهیم.

سفیر کشورمان در ژاپن برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ورودی ژاپنی در سال 2019 را از جمله اقدامات و برنامه های این سفارت خواند و افزود: برنامه ریزی برای سفر طراحان مقاصد گردشگری ایران، سفر تورگردانان، برگزاری دوره های آموزشی، استاندارد سازی زیر ساخت ها و خدمات گردشگری را از جمله اقدامات برای افزایش همکاری های دو کشور در حوزه گردشگری خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود خبر خوب گردشگری را هم اعلام کرد و افزود : صدور روادید الکترونیک بدون الصاق برچسب در گذرنامه های اتباع ژاپنی از ابتدای آبان ماه ( 23 اکتبر) آغاز گردیده که می تواند موجب افزایش انگیزه گردشگران ژاپنی برای سفر به ایران گردد. 

در ادامه برنامه کوبوری نائب رئیس سازمان ملی گردشگری ژاپن ضمن خوشامدگویی به نمایندگان جامعه تورگردانان ایران و تشکر از تلاش های سفارت کشورمان در ژاپن، از برگزاری این سمینار استقبال و ابراز امیدواری نمود که برنامه امروز به تعمیق درک متقابل و افزایش تعاملات مردمى بین دو ملت ژاپن و ایران کمک کند

یوشینوری یاما مدیر عامل اجرایی انجمن تورگردانان خارجی ژاپن (OTOA)هم  طی سخنانی ضمن اشاره به فرهنگ مهمان نوازى ایرانیان و اشتراکات فرهنگى بین دو ملت افزود: در حال حاضر ١٨ شرکت عضو انجمن  OTOA اعزام تورهای گردشگر ژاپنی به ایران را بر عهده دارند.

نیشی یاما رئیس آژانس گردشگرى نیهونباشى هم سخنران دیگر این برنامه بود و ابراز امیدواری کرد  با تلاش هاى رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن و همکاران وی، روابط گردشگرى بین ژاپن و ایران هرچه بیشتر ارتقا یابد.

یوجی ایدا مدیر امور بین الملل انجمن آژانس های مسافرتی ژاپن هم با تاکید بر این که انجام فعالیت هاى مؤثر تبلیغاتى مانند برگزارى سمینار امروز به افزایش تورهاى گردشگرى و رفت و آمد توریست ها بین دو کشور کمک خواهد نمود. گفت: انجمن ما از طریق فراهم سازى فرصت، جمع آورى اطلاعات و همچنین تجارت، به ایجاد و فروش تور گردشگرى کمک می نماید

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر