کد خبر: 53164
A

عضو کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اعلام خبر فوت یکی از پاکبان‌های شهرداری تهران طی روزهای اخیر ضمن بیان تذکری، برخورد قانونی با پیمانکاران متخلف در به کارگیری افراد فاقد مجوز اشتغال را خواستار شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ افشین حبیب‌زاده روز یکشنبه در نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در بیان تذکر خود اعلام گفت: حدود ساعت 5:30 بامداد روز سه‌شنبه اول آبان یکی از پاکبان‌های ناحیه سه شهرداری منطقه 2 تهران در مسیر خط ویژه شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران در نزدیکی پل بزرگراه شهید حکیم در حال انجام وظیفه بود که با خودرو سواری که به مسیر خط ویژه وارد شده بود برخورد و بر اثر شدت ضربه وارد شده، فوت ‌کرد.
وی ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی افزود: به موجب گزارش مسئولان راهنمایی و رانندگی، متوفی در حین انجام وظیفه از تجهیزات ایمنی و علایم هشدار دهنده برخوردار نبوده است.
حبیب زاده خاطرنشان کرد: ضروری است شهردار تهران برای پیشگیری و جلوگیری از تکرار چنین حوادث ناگواری دلایل استفاده نکردن از تجهیزات مناسب را بررسی و در صورت قصور یا تقصیر با متخلفان برخورد کند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: برابر اعلام شفاهی مسئولان ذیربط، متوفی تبعه کشور افغانستان بوده که باوجود نداشتن مجوز اشتغال از سوی شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری به کار گرفته شده بود. 
حبیب زاده گفت: ضروری است شهردار نسبت به تخلفات صورت گرفته از شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد شهرداری در به کارگیری غیرقانونی افراد فاقد مجوز اشتغال، پیگیری و برخورد قانونی مقتضی برابر مقررات انجام دهد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر