کد خبر: 53272
A

مدیر اجرایی نمایندگی بیمه ایران در عراق از فوت 25 زائر ایرانی در آیین اربعین حسینی خبر داد. 'عبدالنبی ساعدی' روز دوشنبه در گفت وگویی با رسانه ها افزود: از این تعداد 12 نفر بر اثر مرگ طبیعی و 13 زائر دیگر بر اثر تصادف خودرو کشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ مدیر اجرایی نمایندگی بیمه ایران در عراق از فوت 25 زائر ایرانی در آیین اربعین حسینی خبر داد.

 

'عبدالنبی ساعدی' روز دوشنبه در گفت وگویی با رسانه ها افزود: از این تعداد 12 نفر بر اثر مرگ طبیعی و 13 زائر دیگر بر اثر تصادف خودرو کشته شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار و اطلاعات موجود تعداد 3 نفر از مجموع تعداد جانباختگان اربعین در 'سامانه سماح' ثبت نام نکرده و تحت پوشش بیمه ای قرار ندارند.

ساعدی خاطرنشان کرد: زائرانی که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند تنها با پرداخت 14 هزار و 200 تومان تحت پوشش بیمه درمان و عمر هستند و می توانند از خدمات در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

مدیر اجرایی بیمه ایران در عراق گفت: عدد جانباختگان امسال اربعین تاکنون 4 زن و 14 مرد بوده و 7 فوتی دیگر مربوط به حادثه تصادف خودرو در بصره است.

وی تصریح کرد: ظرف چند روز گذشته تاکنون 205 زائر به دلایل مختلف در بیمارستان های تحت پوشش در شهرهای کاظمین، نجف و کربلا بستری و به صورت سرپایی درمان شده اند.

وی گفت: همچنین تا این لحظه 120 زائر بیمار نیز پس انجام اقدامات اولیه جهت مداوا از عراق به بیمارستان های ایلام و مهران اعزام شده اند.

به گزارش مسوولان ، سال گذشته بیش از دو میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین ملکوتی اربعین حسینی وارد کشور عراق شده بودند و پیش بینی می شود که رقم نهایی شرکت کنندگان در آیین اربعین امسال نیز به حدود 2 میلیون نفر برسد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر