کد خبر: 53803
A

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه بیش از ۹۰ درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند از خیرین خواستار همکاری با آموزش و پرورش برای تامین نیازهای آموزشی کودکان کار شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه بیش از ۹۰ درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند از خیرین خواستار همکاری با آموزش و پرورش برای تامین نیازهای آموزشی کودکان کار شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ فاطمه سعیدی با انتقاد از اینکه بیش  از 90 درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند، گفت: متاسفانه بخش زیادی از این کودکان به اجبار و تنها برای تامین معیشت خانواده درس و مدرسه را رها و مشغول کار شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، علت عمده بازماندگی از تحصیل کودکان کار را فقر اقتصادی، بی سرپرستی یا بدسرپرستی آنها دانست و افزود: NGO ها با کمک آموزش و پرورش کودکان کار بازمانده از تحصیل را شناسایی و در تلاش برای بازگشت آنها به تحصیل هستند.

وی با یادآوری بازدید اخیر برخی از اعضای مجمع نمایندگان تهران از مدرسه کودکان کار صبح رویش، ادامه داد: دانش آموزان این مدرسه در واقع کودکان کار هستند که  NGO‌ها با همکاری خیرین و کمک آموزش و پرورش آنها را شناسایی و زمینه بازگشت به تحصیل آنها را فراهم کردند؛ این کودکان وضعیت مناسبی داشتند و حمایت ها از آنها بسیار مطلوب بود.

وی از خیرین خواستار همکاری جدی با سمن ها و NGO ها برای رفع مشکلات سد راه تحصیل کودکان کار شد و گفت: باید در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده های کودکان کار گام برداشت تا بتوانند بدون دغدغه به تحصیل بپردازند در این رابطه خیرین باید به کمک آموزش و پرورش بیایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه نیازهای آموزشی کودکان کار باید رفع شود، تصریح کرد: دستگاه های متعددی در ساماندهی کودکان کار نقش دارند که متاسفانه به دنبال این موازی کاری ها مسئولیت ها مغفول مانده است.

دستگاه و متولی واحدی وظیفه ساماندهی کودکان کار را بر عهده بگیرد

سعیدی تامین نیازهای آموزشی کودکان کار را امری ضروری دانست و گفت: بهتر است دستگاه و متولی واحدی وظیفه ساماندهی کودکان کار را بر عهده بگیرد البته خیرین نقش موثری دارند و همکاری آنها با دستگاه ها بسیار راهگشا خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه بودجه آموزش و پرورش بسیار اندک است، تصریح کرد: آموزش و پرورش از عهده ساماندهی و تامین نیازهای آموزشی کودکان کار برنمی آید بنابراین همکاری جدی خیرین را می طلبد./خانه ملت

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر