کد خبر: 53878
A

جمعی از کارگران از آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه خواستار " توقف احکام قضائی کارگران هپکو" شدند.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از دیده‌بان شفافیت و عدالت، جمعی از کارگران از آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه خواستار " توقف احکام قضائی کارگران هپکو" شدند.

متن این مطالبه به شرح ذیل است:

" پانزده نفر از کارگران شرکت هپکو با اتهام «اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» از سوی دستگاه قضایی به حبس و شلاق محکوم شده‌اند. این احکام صادر شده‌ که عوامل به نابودی کشاندن مجتمع تولیدی هپکو بدون هیچ‌گونه سوال یا تعقیب قضایی، در حال بریدن نفس‌های آخر این صنعت هستند.

شرکتی که قبل از واگذاری سود ده بود امروز قربانی سیاست ویرانگر خصوصی‌سازی و اجرای فسادآلود آن شده و علاوه بر ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی، بیش از هزار نفر از کارگران آن کاسته شده است.

تاسف‌بارتر آن که، کارگرانی که تمام تلاش خود برای سر پا نگه داشتن این صنعت را بکار برده و نا امید از هشدارهای مکرر و نامه‌نگاری‌های متعدد با مقامات دولتی، برای احیای این مجتمع تولیدی در شهر اراک اقدام به راهپیمایی و تجمع صنفی می‌کنند، با تحریک مسوولین دولتی استان با واکنش انتظامی و سپس احکام قضایی مواجه می‌شوند.

ما امضا کنندگان این مطالبه از رئیس قوه قضائیه تقاضا داریم فوراً احکام قضائی این کارگران را لغو کند."

سامانه هوشمند دیده بان شفافیت و عدالت به آدرس @DaadRobot در تلگرام برای ثبت مطالبات شهروندان و جمع آوری امضا برای هر مطالبه توسط خود شهروندان راه اندازی شده و دیده بان شفافیت و عدالت هر هفته مطالبه ای که بیشترین امضا برایش جمع شود را کتبا از مسئول مربوطه درخواست و نتیجه پیگیری خواهدکرد.

در صورت تمایل به امضای این مطالبه، در پیام رسان تلگرام به این نشانی مراجعه کنید:

https://t.me/didebanShafafiat/1759

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر