کد خبر: 54259
A

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه قانون در زمینه امضای حکم شهردار تعیین تکلیف کرده و عنوان داشته است،گفت: اگر شورا در انتخاب خود اصرار بورزد موضوع به هیات حل اختلاف می‌رود و براساس تصمیم شورای حل اختلاف عمل می‌کنیم، اما امیدواریم حکم صادر شود.

به گزارش دیده بان ایران، ابراهیم امینی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران در مورد نامه وزارت کشور در خصوص اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: با توجه به اختلاف نظری که فی مابین وزارت کشور و سازمان بازرسی در مورد اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان وجود دارد، وزارت کشور در خصوص اجرای این قانون واکنش نشان داده است.

وی با بیان اینکه این نامه صرفا به مسئله سرپرست‌های استانداری که مقاماتی انتصابی بوده پرداخته است،گفت: شاید یکی از فلسفه‌های این نامه این باشد که از آنجایی که برای انتخاب استاندار باید نظر فعالان سیاسی، نمایندگان مجلس، ائمه جماعت و ... احصا شود، اول این افراد را به عنوان سرپرست انتخاب کردند تا بازخوردها را ببینند و مدت زمانی را داشته باشند تا با فراغت بال  افرادی را منصوب کنند.

امینی با بیان اینکه در مورد زمان فعالیت شهردار فعلی نیز منتظر نظر وزیر کشور هستیم و به محض آنکه حکم شهردار جدید صادر شود، جلسه تودیع و معارفه انجام می‌شود، اظهارکرد: سازمان بازرسی کل کشور که مسئول حسن اجرای مقررات است، عنوان کرده که تا ۱۵ آذر فرصت باقی است چرا که این قانون ۳۱ شهریور ماه در روزنامه رسمی منتشر شده و از ۱۵ مهر ماه لازم‌الاجرا است اما در این قانون به بازنشستگان دو ماه فرصت داده است تا سمت خود را ترک کنند و تا ۱۵ آذر فرصت دارند.

وی در واکنش به سوالی در مورد انتصابات دقیقه نودی در شهرداری گفت: هر مسئولی تا زمانی که مسئولیتی دارد می‌تواند از تمام اختیارات استفاده کند ولی افشانی به دلیل احترام به شهردار آینده فقط در مواردی که افراد بازنشسته می‌شوند، سرپرست انتخاب کرده تا کارها نخوابد و این از اختیارات قانونی است.

امینی در مورد شبهات انتصاب شب گذشته رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران که رابطه استخدامی با شهرداری نداشته است گفت: این فرد به عنوان سرپرست انتخاب شده و باید بگویم هیچ کدام از روسای قبلی سازمان ورزش نیز تاکنون چنین شرایطی نداشته‌اند و البته این شرط رعایت نشده است و گرنه وجود دارد و به همین دلیل اصلاحیه اساسنامه سازمان‌ها را به شورا آوردیم تا این مسئله ساماندهی شود .

وی با رد ارتباط فامیلی‌اش با رئیس جدید سازمان ورزش گفت: من این مسئله را تکذیب می‌کنم و هیچ نسبت نسبی و سببی ندارم و بنده اهل یک شهرستانم و او اهل یک شهرستان دیگر است./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر