کد خبر: 54701
A

میربلوچ زهی اظهار داشت: در کنار برنامه های حمایتی دولت به تلاش های ارزشمند خیران بومی و خارج از استان نیاز داریم تا بتوانیم شاخص های خدماتی در حوزه آموزش و پرورش را ارتقاء دهیم.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش خاش سیستان و بلوچستان گفت: 80 دانش آموز بازمانده از تحصیل در ارتفاعات و نقاط صعب العبور کوه بیرک بخش ایرندگان این شهرستان شناسایی شدند.

به گزارش دیده بان ایران؛ نادر میربلوچزهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متاسفانه بر اثر غفلت دست اندرکاران آموزشی و بی توجهی برخی از خانواده ها به مبحث تحصیل فرزندان، افزون بر 60 دانش آموز پایه هفتم و 20 دانش آموزش ابتدایی بدون کلاس و معلم شناسایی شدند.

وی با اشاره به اینکه عدم پیگیری و جذب افراد بازمانده از تحصیل در این موقع از سال، تشکیل نشدن کلاس درس و نداشتن معلم در این منطقه دردی بزرگ است افزود: برای شناسایی و تشویق مردم برای همکاری جهت زیر پوشش قرار دادن تحصیل فرزندانشان به همراه معاون ابتدایی اداره آموزش و پرورش خاش از این مناطق سرکشی کردیم.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش خاش ادامه داد: این افراد در روستاهای گواتمک، زردیان، شبروان و پده ای بخش ایرندگان شناسایی شدند.

وی بیان کرد: سفر به مناطق محروم و دوردست، کمک به رفع مشکلات آموزشی، شناسایی و جذب افراد بازمانده از تحصیل مورد توجه آموزش و پرورش است بنابراین از تمام خانواده ها، شوراها، دهیاران و مسئولان انتظار داریم در این رابطه یاریگر ما باشند.

میربلوچزهی اظهار داشت: در کنار برنامه های حمایتی دولت به تلاش های ارزشمند خیران بومی و خارج از استان نیاز داریم تا بتوانیم شاخص های خدماتی در حوزه آموزش و پرورش را ارتقاء دهیم.

وی گفت: در این مناطق محروم و دورافتاده از شهر خاش مدرسه و کلاس های درس مناسب باید ایجاد شود که در چند ماه اخیر با پیگیری های فرماندار شهرستان شماری پروژه آموزشی شروع شده ولی با توجه به حجم بالای مشکلات نیازها و کمبودها به شدت احساس می شود.

به گزارش ایرنا خاش از توابع سیستان و بلوچستان در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر