کد خبر: 56341
A

پویشی مردمی در فضای مجازی، از عموم درخواست می‌کند با نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی تماس گرفته و به توهین به کارمند گمرک اعتراض کنند.

به گزارش دیده بان ایران، برخی کاربران فضای مجازی پویشی شکل داده اند که در آن از مردم درخواست شده تا با فرستادن پیامک از محمدباسط درازهی نماینده سراوان، بپرسند: در گمرک پیگیر کدام «مطالبه مردمی» بوده است؟

همچنین این پویش با انتشار شماره صندوق پیام صوتی مجلس از مردم خواسته که انتقادات خود را از این طریق ثبت کنند.

این پیام منتشر شده سامانه اینترنتی کمیسیون اصل 90 را هم به‌عنوان یک مرجع برای ثبت شکایات مردم از نمایندگان معرفی کرده است. 

کمیسیون اصل 90 یکی از کمیسیون‎های تخصصی مجلس است که هر کسی شکایتی از شیوه کار مجلس، قوه مجریه یا قوه قضاییه داشته باشد، می‎تواند شکایت خود را به‎صورت کتبی به مجلس ارائه کند و مجلس نیز موظف است که به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد.

اخیرا فیلمی حاوی توهین‌ نماینده سراوان در مجلس به کارمند گمرک منتشر شد که واکنش‎های گسترده‎ای در پی داشت. این نماینده در این باره توضیح داده و به باشگاه خبرنگاران جوان گفته که با میراشرفی، رئیس گمرک در اداره گمرک مرکزی برای پیگیری مسائل گمرکی حوزه انتخابیه خود، قرار ملاقات داشته‌‎ است، اما حدود 40 تا 45 دقیقه معطل شده ‎است و کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.

اما حاشیه‌ها به اینجا ختم نشده است. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد درازهی به همراه فردی دیگری به گمرک مراجع کرده و ادعا شده او یکی از واردکنندگان خودرو است. محمدقسیم عثمانی در گفت‌وگو با ایرناپلاس می‌گوید درازهی بعد از اینکه از سوی یک شهروند با اجبار از گمرک خارج می‌شود با پیگیری مدیر گمرک دوباره به این اداره بازگشته و توانسته دیدار خود را با مسئول مربوطه انجام دهد و درخواست خود را مطرح کند. 

عثمانی معتقد است معمولاً افراد از قشر خاصی به گمرک مراجعه می‌کنند. در همین حال بسیاری از نحوه رفتار درازهی انتقاد کرده‌اند. از جمله احمد توکلی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی این برخورد درازهی را خلاف اخلاق دانسته است. /ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر