کد خبر: 56865
A

چند روزی است خبری مبنی بر کتک خوردن دانش‌آموز کلاس پنجم ابتدایی توسط مدیر در یکی از بهترین مدارس منطقه دو قزوین در فضای مجازی دست به دست می‌شود و واکنش‌هایی به همراه داشته است.

به گزارش دیده بان ایران، طبق اعلام پدر این دانش‌آموز، این کودک در مدرسه توسط مدیر مورد ضرب‌وجرح قرارگرفته است و والدین این دانش‌آموز از مدیر مربوطه شکایت کرده‌اند.

 

در این جوابیه آمده است؛ در پی انعکاس خبر تنبیه بدنی دانش‌آموز پایه پنجم یکی از مدارس ناحیه دو قزوین توسط مدیر مدرسه در فضای مجازی؛ پس از پیگیری موضوع، مدیر اداره آموزش‌وپرورش ناحیه مذکور عنوان کرده است: این مسئله مربوط به یک ماه گذشته است ولی تاکنون شکایت کتبی از طرف اولیای دانش‌آموز به این اداره ارائه داده نشده و مدیر واحد آموزشی نیز هرگونه اقدام به تنبیه بدنی دانش‌آموز را تکذیب کرده است. 

محمدرضا رسولی خاطرنشان کرده است: از مدیر دبستان و همچنین ولی دانش‌آموز طی نامه کتبی درخواست شده تا در اداره آموزش‌وپرورش حضور یافته و پس از بررسی و استماع توضیحات طرفین، صحت‌وسقم خبر تنبیه بدنی به آگاهی عموم برسد. 

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین ابراز کرده است: در صورت اثبات تنبیه بدنی این دانش‌آموز از سوی مدیر دبستان، ضمن برکناری مدیر برخورد قانونی لازم نیز انجام می‌شود. 

در پایان این بیانیه آورده شده است: بر اساس تأکیدات مکرر از طرف وزارت آموزش‌وپرورش در قالب بخشنامه‌های متعدد هرگونه تنبیه بدنی دانش‌آموزان ممنوع است و با افراد متخطی برخورد شدید انجام می‌شود./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر