کد خبر: 58461
A

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از نهایی شدن توافق‌نامه‌ با انجمن اولیا و مربیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران به نقل از  سایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری  (لینک ) ؛ گردهمایی سراسری مشاوران امور زنان سراسر کشور با حضور محمد بطحایی وزیر  آموزش و پرورش و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده عصر امروز در باشگاه فرهنگیان برگزار شد.

ابتکار در ابتدای این گردهمایی گفت: ما در دولت قدر نگاه‌های چون نگاه وزیر آموزش و پرورش را می‌دانیم و همچنین نگا‌‌ه‌های که وزیر آموزش و پرورش در حوزه زنان و خانواده  داشتند که نگاه بسیار خوبی بوده زیرا این مساله کاملا محوری است به این جهت که این نگاه خوب دیدگاه جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

او افزود: از این بابت از خانم مینایی پور تشکر می کنم که با پشتکار و جدیت برنامه‌های این حوزه را اجرایی و عملیاتی کردند و ما در این زمینه شاهد تحولات خوبی هستیم.

ابتکار با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه فجر گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب هستیم  همه امروز  شادمانیم اما در عین حال نسبت به شرایط موجود و چشم اندازی که برای کشورمان وجود دارد دغدغه‌های زیادی داریم. این انقلاب بر اساس ارزش‌های متعالی شکل  گرفته شاید هرگز بشر نتواند هدفی با این ارزش را برای خودش پیدا کند. امروز فرصتی است تا بتوانیم نقاط ضعف و قوت خود را بیابیم و بر مبنای یاد گرفتن از خطاها در تصمیمات خود اقدام کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: من به مناسبت این ایام که منتسب به حضرت فاطمه (س) است به ارزش‌های این بانو اشاره می کنم. ایشان در سیاق و سبک زندگی الگوی زنان هستند و باید خودمان را به این الگوی متعالی نزدیک کنیم.  امروز ما نیاز به افق گشایی داریم و اگر می‌خواهیم ریشه هایمان را حفظ کنیم باید حرکت کنیم و به اقتضای زمانه حرف نو داشته باشم.

وی در خصوص اقداماتی که تاکنون در راستای حوزه عدالت‌های جنسیتی شکل گرفته است گفت: ما در چند زمینه مشخص با آموزش و پرورش کار می کنیم که اولی در قالب سیاست‌های کلانی است که نظام، مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری به آن تاکید داشتند و همچنین به بحث عدالت جنسیتی و خانواده‌‌ها به حد اشاره شده است.عدالت ابعاد مختلف دارد که یک بخش آن عدالت جنسیتی است و مفهوم آن این است که در تمام اوقات با شرایط برابر ایجاد کنیم و به جاهایی که شکاف دارد توجه ویژه داشته باشیم.

او افزود: ما در عدالت جنسیتی در بحث آموزش چند بحث مهم داریم که در بخش‌های مختلف آن به موضوعاتی پرداختیم. یکی از آن موضوعات کودکان بازمانده از تحصیل است. توجه به این موضوع و دیده شدن این بچه‌ها بسیار حائز اهمیت بود. یک کار دیگری که صورت گرفته نهایی شدن موافقت‌‌نامه با انجمن اولیا مربیان است تا بتوانیم از طریق آن گفتگوی بین نسلی را دنبال کنیم.

ابتکار در پایان تاکید کرد: مهارت زندگی امروز برای دختران ما بسیار حائز اهمیت است که ما در راستای آن بحث سلامت و مهارت را در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال می‌کنیم تا بتوانیم اعتماد به نفس،امید و نشاط لازم را در نسل آینده به وجود بیاوریم. ناگفته نماند ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی دولت بر اساس شایستگی و توانمندی در اختیار زنان است. ما به طور کلی در استانها حدود ۶۰ درصد افزایش انتصاب زنان را داشتیم و به طور کلی در دولت حدود ۱۶.۵ درصد انتصاب زنان را داشته ایم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر