کد خبر: 58727
A

فرماندار تهران گفت: دریافت «عوارض» برای طرح زوج و فرد توسط شهرداری پایتخت غیرقانونی است اما اگر رانندگان به شکل غیرمجاز وارد محدوده شوند «جریمه» کردن آنان مثل گذشته قانونی محسوب می شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ عیسی فرهادی در همین رابطه افزود: خودروها باید مثل سابق با پلاک های مرتبط با روزهای اعلام شده برای طرح زوج و فرد در سطح خیابان ها حضور یابند در غیر این صورت مشمول جریمه می شوند و نه عوارض.
غلامحسین آرام معاون عمرانی فرماندار تهران نیز در پاسخ به خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه امروز شهردار تهران اعلام کرد مصوبه اخذ عوارض برای طرح زوج و فرد توسط فرمانداری لغو نشده است تصریح کرد: ما اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد را تایید نکرده ایم.
وی ادامه داد: در مصوبه سال گذشته ضریب نیم را حذف کردیم و اخذ عوارض تنها برای محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شده و تردد در محدوده زوج و فرد مثل سال های گذشته است.
معاون فرمانداری تهران همچنین درباره پیشنهادهای مربوط به حذف طرح زوج و فرد و تبدیل آن به حلقه دوم طرح ترافیک نیز گفت: در این زمینه هنوز مصوبه ای به فرمانداری نرسیده است.
به گزارش ایرنا، شهردار پایتخت صبح امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که دریافت عوارض از محدوده زوج و فرد قانونی است چون این طرح به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده و فرمانداری هم با آن اعلام مخالفت نکرده است.
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز روز گذشته اعلام کرد که قرار است هفته جاری شورای ترافیک پایتخت درباره جایگزینی طرح زوج و فرد به حلقه دوم طرح ترافیک تصمیم بگیرد.
به گزارش ایرنا حتی در صورت تایید این طرح در شورای ترافیک، آن را شورای اسلامی شهر تهران باید تایید کند و به تایید فرمانداری نیز برسد./ ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر