کد خبر: 59004
A
معصومه ابتکار در آیین افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در شهرستان عسلویه مطرح کرد

معصومه ابتکار روز شنبه در آیین افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در شهرستان عسلویه افزود: مشارکت بالای سیاسی مردم تحولی عظیم در توسعه و پیشرفت کشور ایجاد کرده است. وی بیان کرد: حضور پرشور مردم در عرصه های مختلف سیاسی قدرتی به دولت و مجلس داده که برای مردم کار کنند. ابتکار گفت: دولت دوازدهم برای خدمت به مردم و ارتقای شاخص‌های مختلف تلاش گسترده‌ای داشته و به دستاوردهای بسیار خوبی رسیده است.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران به نقل از سایت اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ؛ معصومه ابتکار روز شنبه در آیین افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در شهرستان عسلویه افزود: مشارکت بالای سیاسی مردم تحولی عظیم در توسعه و پیشرفت کشور ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: حضور پرشور مردم در عرصه های مختلف سیاسی قدرتی به دولت و مجلس داده که برای مردم کار کنند.

ابتکار گفت: دولت دوازدهم برای خدمت به مردم و ارتقای شاخص‌های مختلف تلاش گسترده‌ای داشته و به دستاوردهای بسیار خوبی رسیده است.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه برخی افراد وضعیت توسعه شتابان کشور را نادیده می گیرند اما شاخص‌های توسعه جهانی در کشور با رشد خوبی همراه بوده است و کسانی که این پیشرفت‌ها را انکار می‌ کنند وقتی به شاخص‌های جهانی می‌ رسند نمی ‌توانند منکر آن شوند.

وی افزود: اکنون ایران اسلامی در رده شانزدهم شاخص‌های اقتصادی جهان قرار دارد که نشان از سرمایه انسانی و طبیعی بسیار بالای کشور است.

ابتکار با اشاره به ارتقای شاخص‌های آموزشی در سطح کشور گفت: از دوره سوادآموزی تا پایان آموزش عالی پیشرفت های خوبی در کشور وجود دارد که از جمله آنها کاهش فاصله بین زنان و مردان در عرصه سواد آموزی و افزایش نرخ باسوادی زنان ایران به میزان 89 و مردان به بالای 94 درصد است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: فرصت‌های بسیار خوبی برای تحصیل زنان و مردان ایرانی در شهرها و روستاهای کشور فراهم شده است به نحوی که امروز 27 درصد از زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند.

وی تاکید کرد: یکی از پیشرفت های کشور حضور مردم در قالب تشکل‌های مردم نهاد و فعالیت‌های محلی و تعاونی‌هاست.

ابتکار اظهار داشت: نهادهای مدنی در جمهوری اسلامی به برکت فضای باز و با پشتوانه قانونی که فراهم شده فعالیت‌های ارزشمندی را ارائه می دهند که موجب تحولات بسیار خوبی در سطح کشور شده است.

ابتکار گفت: با وجود این دستاوردها، مشکلات و کمبودها را از یاد نمی بریم و بنا نداریم مشکلاتی که براثر تحریم و مسائل اقتصادی برکشور تحمیل شده است را انکار کنیم بلکه تلاش می شود با شناسایی صحیح مشکلات و با همدلی قوا برای اصلاح این مسائل تلاش شود.

 

منبع: سایت اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری( اینجا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر