کد خبر: 59143
A

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: در حادثه تروریستی سامرا ۹ زائر ایرانی مجروح شده‌اند که حال یکی از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، مرتضی آقایی درباره این حادثه تروریستی، توضیح داد: اتوبوس حامل زائران در نزدیکی امامزاده سید محمد شهر بلد در نزدیکی سامرا مورد حمله تروریستی و رگبار قرار گرفت. در این حادثه تروریستی ۹ نفر زائر ایرانی و یک کمک کننده عراقی مجروح شدند.

به گفته او، ۷ نفر از این زائران به بیمارستان شهر بلد و مابقی به بیمارستان کاظمین منتقل شده‌اند. حال یک نفر از مجروحان نیز وخیم گزارش شده است.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: این گروه از زائران از شهرستان گرمی و پارس آباد مغان استان اردبیل بوده‌اند که متأسفانه با کاروان‌های تحت پوشش سازمان حج و زیارت سفر نکرده بودند.

وی گفت: درمان و ترخیص هر چه سریع‌تر مجروحان این حادثه توسط دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و هلال احمر جمهوری اسلامی در حال پیگیری است و امیدواریم بهبودی این عزیزان هرچه سریع‌تر اتفاق افتد.

آقایی اسامی مجروحان این حادثه تروریستی به این شرح اعلام کرد: خانم‌ها اکرم عمرانی، صدیقه قبادی، مریم بهروزی، اطلس شهباز زاده، پیران گل سبلانی، نارنج فرزانه، ستاره عمرانی و آقایان ابراهیم بیدار و حجت بهروزی.

اخبار العراق نیز به نقل از الحشد الشعبی (بسیج عراق)، اعلام کرده است: این حمله از سوی عناصر تروریستی داعش در منطقه بلد انجام شد که به زخمی شدن ۷ نفر منجر شده که ۶ نفر از آن‌ها ایرانی و یک نفر تابعیت عراقی دارد.

در بیانیه بسیج مردمی عراق آمده است که تیپ ۴۳ الحشد الشعبی وارد مناطق نزدیک به حادثه شده است اما عناصر تروریستی به مکان نامعلومی فرار کرده‌اند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان با اشاره به این حادثه تروریستی تاکید کرد: درخواست ما از مشتاقان سفر به عتبات عالیات این است که برای تشرف و ثبت نام به دفاتر مجاز تحت پوشش سازمان حج و زیارت که از پوشش‌های امنیتی، بیمه‌ای و درمانی برخوردار هستند، مراجعه کنند.

آقایی اضافه کرد: کاروان‌های تحت پوشش سازمان در طول سفر از مسیرهای ایمن و دارای امنیت تردد می‌کنند و این مهم به همراه پوشش‌های امنیتی و بیمه‌ای در سفر به عتبات عالیات مؤثر است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر