کد خبر: 59149
A

مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی و عضو شورای شهر اصفهان به خاطر توئیت‌های انتقادی به شش ماه حبس محکوم شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی و عضو شورای شهر اصفهان به خاطر توئیت‌های انتقادی به شش ماه حبس محکوم شد.

مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان نیز از جمله اصلاح طلبانی است که به شش ماه حبس محکوم شده است.

او گفته: حکم شش ماه حبس برای شش توئیت انتقادی صادر شده بود که نسبت به آن اعتراض کردیم، با این حال همان حکم شش ماه حبس مورد تائید دادگاه تجدیدنظر قرار گرفت.

عضو شورای شهر اصفهان درباره شاکی پرونده‌اش خبر داد که این حکم در پی شکایت مدیرکل اطلاعات استان اصفهان در شعبه ۱۱٩ دادگاه کیفری اصفهان صادر شد و در شعبه یک دادگاه تجدیدنظر به تایید رسید.

مقدری درباره توئیت‌های مورد اشاره گفته این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان» و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

مقدری افزود: بنده به عنوان دبیرکل یک حزب سیاسی کشوری وظیفه شخصی و تشکیلاتی خود می‌دانم از باب امر به معروف و نهی از منکر که از وظایف ذاتی احزاب سیاسی است نسبت به رفتار حکمرانی انتقاد یا دفاع کنم و در بیان آن‌ها باید آزاد باشیم.

او گفت: تعجب می‌کنم که مدیرکل دولت اعتدالی حسن روحانی که افتخارشان ابلاغ منشور شهروندی است، شاکی پرونده بود و این نشان از عدم باور بخش‌هایی از دولت به حقوق شهروندی، آزادی بیان و احزاب است.

عضو شورای شهر اصفهان می‌گوید: با وجود این شکایت و حکم صادره، کماکان رای به حسن روحانی را عاقلانه‌ترین کنش سیاسی ایرانیان برای پرهیز از حاکمیت تندرو‌ها و نجات کشور می‌دانم.

مهدی مقدری پیش از احضار توسط پلیس امنیت، با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به دادگاه احضار شده بود. او در توییتر خود نوشته بود «جریانی مشکوک کمر به حذف کنشگران امیدوار بسته‌اند؛ غافل از این‌که نابودی امید آغاز فروپاشی است! شاید هم ماموریت عده‌ای همین است! تاریخ همه چیز را روشن خواهد کرد.»/اسکان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر