کد خبر: 59227
A

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: سازمان زندان‌ها آمادگی دارد که مصادیق عفو گسترده را اعلام کند ولی منتظریم که به ما ابلاغ شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ اصغر جهانگیر در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان قضائی با آرمان‌های امام راحل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در ارتباط با جزئیات عفو گسترده زندانیان، گفت: سازمان زندان‌ها آمادگی دارد بر اساس معیارهای اعلامی مصادیق را مشخص و اعلام کند، منتظر هستیم که به ما ابلاغ شود و به محض اینکه از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد بلافاصله اقدام خواهیم کرد.

وی درباره طرح پابندهای الکترونیکی گفت: این طرح عملیاتی شده و در حال اجراست ولی ملاحظات حقوقی و قانونی در این زمینه وجود دارد و ما نتوانستیم اهداف خود را محقق کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها ادامه داد: قانون جرایمی که مجازات‌های آن از درجه ۶ تا ۸ هستند را مشمول این قضیه دانسته است و از طرفی شرط استفاده از پابند الکترونیکی رضایت خود فرد است، علاوه بر این، فرد باید مخارج آن را به صورت روزانه پرداخت کند که این موارد از جمله دلایلی است که موجب شده استقبال خوبی از این طرح نشده است.

جهانگیر تصریح کرد: ما پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی داده‌ایم که بودجه مستقلی برای این طرح در نظر بگیرند و با اصلاح بعضی از شروط، این طرح جامعه گسترده‌ای را در بگیرد و اهداف آن محقق شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر