کد خبر: 59518
A

رییس سازمان زندان‌ها گفت: تا روز گذشته یعنی اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که به مراجع قضایی سراسر کشور ابلاغ شده، تعداد 5 هزار نفر از زندانیان مشمول این بخشنامه شدند.

به گزارش دیده بان ایران؛ اصغر جهانگیر با اشاره به عفو گسترده زندانیان گفت: در پی موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه مبنی بر عفو گسترده زندانیان، این بخشنامه در استان‌های سراسر کشور به اجرا درآمد.

وی افزود: تا روز گذشته یعنی اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری «مدظله العالی» به مراجع قضائی سراسر کشور ابلاغ شده است، تعداد ۵۰۰۰ نفر از زندانیان مشمول این بخشنامه شدند.

رئیس سازمان زندان‌ها اضافه کرد: با آغاز اجرای این بخشنامه که با اهتمام ویژه مراجع قضائی و مسئولین زندان‌های سراسر کشور در حال اجراست و در گام نخست تعداد ۳۷۰۰ نفر آزاد و تعداد ۱۳۰۰ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار اعلامی استان آذربایجان شرقی با ۱۰۹۱ نفر بیشترین زندانی مشمول را در اولین روز اجرای این بخشنامه داشته است.

جهانگیر در پایان گفت: پیش بینی می‌شود با اجرای کامل این بخشنامه که در راستای رأفت اسلامی و توسعه عدالت اجتماعی انجام می‌گیرد، تعداد قابل توجهی از زندانیان آزاد و به کانون خانواده بازگردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر