کد خبر: 60615
A

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم از دستگیری ۳ عضو باند جعل مهر و آرم نهاد ریاست جمهوری خبر داد و گفت: متهمان از این اقدام مجرمانه برای اخذ تسهیلات بانکی استفاده و تاکنون ۱۱ شاکی در استان‌های تهران و قم شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری 3 عضو باند جعل مهر و آرم نهاد ریاست جمهوری در قم خبر داد و گفت: متهمان از این اقدام مجرمانه برای اخذ تسهیلات بانکی استفاده و تاکنون 11 شاکی در استان های تهران و قم شناسایی شده است.

 

به گزارش ایسنا، سرهنگ احمد کرمی عنوان کرد: در پی خبر واصله مبنی بر این که فردی خود را وابسته به یکی از ارگان های دولتی دانسته و جهت اخذ وام و تسهیلات بانکی با سود 4 درصد از شهروندان کلاهبرداری می کند، بلافاصله موضوع با توجه به حساسیت آن در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

 

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: ضمن هماهنگی قضائی مشخص شد متهمان از تعدادی شهروند با این شیوه مبالغی کلاهبرداری و هنوز افراد از ماهیت کلاهبرداری مطلع نبوده و امید به دریافت تسهیلات دارند.

 

وی تصریح کرد: همچنین در اولین اقدام مشخص شد متهمان هیچگونه وابستگی به دولت نداشته و فقط از آرم و علائم دولتی سوء استفاده کرده اند.

 

رئیس پلیس آگاهی استان در ادامه با اشاره به دستگیری متهم و 2 تن از همدستانش در استان های تهران و البرز، افزود: طی بازرسی از محل کار متهم تعدادی کارت عابربانک جعلی، دستگاه صدور کارت عابربانک و سیستم های رایانه ای مخصوص جعل اسناد و مدارک به همراه تعدادی اوراق مدارک مربوط به اخذ وام در سایر استان ها کشف شد.

 

سرهنگ کرمی با بیان این که تاکنون 11 نفر شاکی در استان های تهران و قم شناسایی شده اند، گفت: متهمان به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر