کد خبر: 60808
A

عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر تنها ۶۲ باغ می‌توانند بر اساس مصوبه قبل ساخت و ساز داشته باشند که اکثر این باغات نیز در منطقه یک واقع شده‌اند.

به گزارش دیده بان ایران، زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی شورای شهر تهران درخصوص استفساریه شهرداری و تعیین تکلیف باغات تهران اظهار داشت: توجه به باغات و صیانت از فضای سبز یکی از اقدامات خوب شورای پنجم بوده است که با پیشنهاد جایگزینی مصوبه برج باغ به خانه باغ تبدیل شده است که با نظارت شورای شهرسازی کمترین واگذاری را در باغات داشته باشیم اما از آنجایی که قبل از لغو مصوبه برج باغ پرداخت‌هایی صورت گرفته و حق و حقوقی در میان است باید در خصوص صدور پروانه ساخت در چند باغ علی‌رغم میل باطنی تصمیم ‌گیری کنیم.

نوری بیان داشت: ۶۲ باغ پروانه ساخت گرفتند که بیشترین فراوانی در منطقه یک با ۳۷ باغ در منطقه ۲ با ۸ هشت‌ باغ، در منطقه سه با سه باغ، در منطقه چهار با هفت باغ، در منطقه پنج با شش باغ، در منطقه شش با یک باغ، در منطقه هفت با یک باغ، در منطقه هشت با یک باغ، در منطقه یازده با سه باغ، در منطقه بیست با یک باغ، در منطقه بیست و یک با دو باغ، در منطقه بیست و دو با چهار باغ.

این عضو شورای شهر تهران افزود: نظر شورای پنجم همان مصوبه‌ای است که قبل از بودجه تحت عنوان خانه باغ به تصویب رسید اما باید این وضعیت را مدیریت کنیم. همه این ۶۲ باغ به ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان است که قبل از لغو مصوبه برج باغ عوارض‌شان را به طور کامل پرداخت کرده‌اند.

وی بیان داشت: حدود ۲۳۹ پرونده هیچ کدام از شرایط مورد نظر را ندارند که بخواهیم مجوز بدهیم و یا پرداخت‌شان سیستمی نبوده و یا بعد از لغو و ابلاغ توقف ساخت و ساز در باغات بوده است و ما باید این موضوع را مدیریت کنیم که همه مردم بدانند به امورشان رسیدگی می‌شود و هم به صیانت و حفاظت از باغات توجه کرده‌ایم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر