کد خبر: 61360
A

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به آخرین تحولات پرونده شکایت محمد باقر قالیباف شهردار پیشین تهران از وی گفت: کیفرخواست صادر شده است و با قید قرار کفالت آزادم.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدمحمود میرلوحی روز دوشنبه در نشست خبری عملکرد کمیته اقتصادی شورای شهر تهران تشریح کرد: بخاطر شکایت قالیباف به بازپرسی رفتم و مقرر شده بود که بازپرسی غیابی انجام شود که بنده با استناد به قانون گفتم که نباید بازپرسی غیابی باشد.
وی ادامه داد: در نهایت بازپرسی از من انجام و کیفرخواست صادر شد و هم اکنون با قید قرار کفالت آزادم.
به گفته میرلوحی، عضو شورا طبق قانون مکلف است که در 6 مورد به شهروندان اطلاع رسانی کند و من نیز به وظیفه خود عمل کردم.
وی افزود: در مورد نابسامانی و صفاتی که به رقبای آقای روحانی دادم و همچنین در مورد اینکه صحبت هایی در خصوص مدیریت شهری قبلی داشتم محکوم شدم در حالی که اسمی از شخصی نبردم و تنها گفتم مدیریت قبل.
میرلوحی گفت که به دلیل مصاحبه هایی که انجام داده بودم سه مورد از من شکایت شد، یکی از شکایت ها به دلیل استفاده از عبارت نابسامانی در دوره گذشته و یا هزینه های خاص در سال آخر مدیریت شهری گذشته انجام شده است و من اسم فرد خاصی را نیاوردم.
این عضو شورا تاکید کرد که در روز دادگاه هم غفلتی انجام دادیم و کمی دیر در دادگاه حاضر شدیم و رای صادر شده بود.
وی ادامه داد: آقای هاشمی رئیس شورای شهر تهران نامه ای نوشتند و توضیح دادند که حرفهایی که بنده زدم طبق وظایفم در قانون بوده است.
میرلوحی با بیان اینکه باید همانند نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اعضای شورامصونیت ایجاد شود گفت: آیا نباید بپرسیم که قضیه آقای عیسی شریفی (قائم مقام شهردار پیشین تهران) چه شد؟ منابع شهرداری در این پرونده دخیل است؛ نباید پرسید آقای چمران چطور اجازه دادید انبوه بدهی ها شکل بگیرد؟.
وی با بیان اینکه نباید به صورت شخصی به موضوع نگاه کرد، تصریح کرد: موضوعات باید گفته شود و اگر قرار بر پرداخت هزینه برای این شفاف سازی است بنده حاضرم این هزینه را بپردازم.
این عضو شورای شهر تهران همچنین گفت که 35 پرونده حسابرسی از قبل مانده و نمی توانم بدون بررسی آنها را امضا کنم.
میرلوحی با بیان اینکه طبق قانون ،شوراها ارکان اداری کشور هستند،‌ گفت : براین اساس چرا رییس کمیته اقتصادی شورا نمی تواند بپرسد که چه بر سرمنابع آمده است؟.
*تکذیب مهمانی شهردار تهران 
عضو شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه درخصوص جزییات مهمانی شهردار تهران، معاونان وی و اعضای شورای شهر و خانواده هایشان در برج میلاد و دریافت بن های خرید و سکه، اظهار داشت: من چنین مهمانی نبودم و این موضوع را تکذیب می‌کنم ./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر