کد خبر: 61725
A

فرماندار قصرشیرین گفت: هیچ گونه گزارشی مبنی بر مشاهده مین و مواد منفجره بعد از بارندگی ها و سیلاب های اخیر در منطقه نداشته ایم. مراد علی تاتار افزود: تصویری که در خصوص مشاهده مین در مرز خسروی بعد از سیلاب های اخیر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر شده ، قدیمی است و این عکس مربوط به زمان کنونی نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ مراد علی تاتار افزود: تصویری که در خصوص مشاهده مین در مرز خسروی بعد از سیلاب های اخیر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر شده ، قدیمی است و این عکس مربوط به زمان کنونی نیست.

وی اظهار کرد: شهرستان قصرشیرین بعد از سال ۷۲ با حضور مرکز مین زدایی و گروه های پاکسازی وابسته به وزارت دفاع به طور کامل تا عمق ۵۰ سانتی متری پاکسازی شده و وجود عشایر در اراضی منابع طبیعی منطقه و استفاده کشاورزان از زمین های کشاورزی صحتی بر این ادعا است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هیچ گونه نگرانی بابت آلودگی مین در قصرشیرین وجود ندارد ولی با توجه به اینکه بارندگی ها باعث شسته شدن سطح خاک شده و ممکن است به طور معدود مین ها را از نقاط بالادستی و سطح رودخانه ها و یا لابه لای صخره ها جابجا کرده باشد لازم است در صورت مشاهده هرگونه مین و یا مواد منفجره، مرکز مین زدایی و یا مسئولان را در جریان بگذارند و یا با شماره تلفن ۱۱۰ تماس بگیرند تا نسبت به خنثی کردن و خروج آن اقدام شود.

تاتار عنوان کرد: قصرشیرین یکی از نقاط گردشگرپذیر استان کرمانشاه است که به واسطه آب و هوای گرمسیری و داشتن جاذبه های طبیعی پذیرای شمار زیادی از مسافران و گردشگران است و با وجود بارندگی های اخیر نیز شاهد حجم بالایی از مهمانان نوروزی بوده است.

وی گفت: با توجه به تداوم بارندگی ها و اخطارهای سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه به منطقه، لازم است مسافران و گردشگران از حریم رودخانه الوند و یا مسیل ها فاصله بگیرند تا شاهد حوادث ناگوار و تلخ نباشیم.

فرماندار قصرشیرین از آماده باش دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران در منطقه خبر داد و گفت: ستاد تسهیلات نوروزی و دستگاه های خدمات رسان در خدمت مسافران و مردم هستند و هم اکنون مشکلی نداریم.

تاتار افزود: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری حدود ۲۶ هزار تن از مسافران نوروزی از مناطق عملیاتی، جاذبه های گردشگری، طبیعی و تاریخی این شهرستان دیدن کرده اند.

وی عنوان کرد: قصرشیرین به واسطه داشتن مرزهای رسمی پرویزخان برای فعالیت های منحصر به فرد اقتصادی و مرز خسروی با داشتن بزرگترین پایانه زمینی خاورمیانه برای تردد زوار عتبات عالیات و مسافران خارجی و داشتن امکانات اقامتی و هتل های مناسب بهترین خدمات را به مسافران ارائه می دهد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد که دارای مناطق گردشگری و طبیعتی بکر با اقلیم گرمسیری و آثار تاریخی از جمله چهارقاپو، کاخ ساسانی، عمارت خسرو پرویز، حوش کری و کاروان سرای شاه عباسی است که در ایام نوروز پذیرای شمار زیادی از مهمانان و مسافران نوروزی است.

قصرشیرین بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی ۲ مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق هم مرز است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر