کد خبر: 61835
A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: هم اکنون بارش باران تمام محورهای ارتباطی آذربایجان غربی و بارش برف در چالدران گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ ارسلان شکری در گفتگوبا مهر در خصوص آخرین وضعیت راه‌های استان افزود: در حال حاضر بنابر گزارش دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راههای اداره کل و همچنین مشاهده عینی راهداران بارش باران تمام محورهای ارتباطی آذربایجان غربی و برف در چالدران ادامه دارد.

 

وی با هشدار به مسافران در خصوص رعایت نکات ایمنی ادامه داد: هم اکنون گردنه‌های قوشچی، قره تپه و خوی – چالدران مه آلود بوده و از همه هموطنان درخواست می‌شود از انجام سفرهای غیرضروری در این مسیرها اجتناب کنند.

 

شکری خاطرنشان کرد: راهداران در تمامی محورهای ارتباطی جهت کمک به مسافران حضور داشته و پیش از سفر با شماره ۱۴۱ جهت مدیریت سفر خود و جلوگیری از بروز مشکل‌های ترافیکی و ترددی تماس حاصل کنند.

 

وی از ثبت بیش از هفت میلیون تردد در جاده‌های استان طی نوروز سال جاری خبر و اضافه کرد: طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند ماه سال قبل آغاز شده و تا ۱۰ فروردین ماه امسال بیش از هفت میلیون تردد در محورهای ارتباطی استان ثبت شده است که محور سلماس-ارومیه، مهاباد-ارومیه و ارومیه - سرو پرترددترین محورهای ارتباطی را شامل می‌شوند.

 

شکری با بیان اینکه ساعات ۱۷ الی ۱۸ و ۱۸ الی ۱۹ ساعات اوج تردد در جاده‌های آذربایجان غربی است، ادامه داد: از این تعداد تردد ثبت شده در محورهای ارتباطی آذربایجان غربی نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد اختصاص به مبادی ورودی و خروجی استان دارد که ملکان – میاندوآب و بالعکس، سقز – بوکان و بالعکس و تبریز-ارومیه و بالعکس بیشترین ترددهای این مبادی را دارا هستند.

 

وی با اشاره به متوسط سرعت وسایل نقلیه متردد از جاده‌های آذربایجان غربی اضافه کرد: متوسط سرعت این وسایل نقلیه ۷۷ کیلومتر بر ساعت برآورد و ۶.۷ درصد از مجموع ترددها متخلف شناسایی شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به تردد بیش از تردد ۶۸ هزار مسافر از مرزهای استان طی تعطیلات نوروزی عنوان کرد: این تعداد حدود ۴۵ درصد کل ترددهای مرزی آذربایجان غربی در ایام نوروز را تشکیل می‌دهد.

 

شکری با بیان اینکه در ۱۱ روز ابتدای طرح نوروزی امسال، ۱۵۴ هزار تردد در مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی ثبت شده که ۱۱۶ هزار مسافر نیز ایرانی بوده اند افزود: در این مدت روزانه به طور متوسط ۱۳ هزار و ۸۰۰ تردد در مرزهای آذربایجان غربی ثبت شده که نسبت به روزهای نخست طرح نوروزی، ۳۰۰ نفر افزایش دارد.

 

آذربایجان غربی پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

 

در کل کشور ۲۲ پایانه مرزی وجود دارد که بیش از یک پنجم آنها مربوط به آذربایجان غربی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر