کد خبر: 61866
A

شرکت آبفا روستایی در مدت وقوع سیلاب توسط تانکرهای سیار و با توزیع آب بسته بندی، نیاز روستاییان را تامین خواهد کرد. شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان نسبت به قطعی آب در برخی روستاهای این استان هشدار داد و از ساکنان خواسته نسبت به ذخیره سازی آب اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ به نقل از شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در اطلاعیه ای اعلام کرد:به اطلاع اهالی روستاهای مسیر رودخانه های دز، کرخه و کارون می رساند، با توجه به اعلام شرایط فوق العاده در استان به دلیل وقوع سیلاب و احتمال وارد آمدن خسارت به تاسیسات آبرسانی روستایی و اختلال در تامین آب مورد نیاز، توصیه می شود برای سایر مصارف ضروری نسبت به ذخیره سازی و صرفه جویی و مدیریت مصرف آب اقدام کنند.

این گزارش حاکیست: شرکت آبفا روستایی در مدت وقوع سیلاب توسط تانکرهای سیار و با توزیع آب بسته بندی، نیاز روستاییان را تامین خواهد کرد.

در سیلاب اسفند سال 97 و فرودین جاری بیش از 14 میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف از جمله خطوط انتقال، شبکه توزیع، ابنیه، تصفیه خانه ها، تجهیزات برقی، تجهیزات الکترومکانیکال، الکتروپمپ ها و اسکله های آبگیر خوزستان وارد شد. برخی روستاهای اهواز، دزفول، شوش، ایذه، شوشتر، هویزه، دشت آزادگان، رامشیر، اندیکا، لالی و مسجد سلیمان بیشترین خسارت را متحمل شده اند.

سازمان آب و برق خوزستان در روزهای اخیر با صدور اطلاعیه هایی نسبت به وقوع سیل در حوضه رودخانه های دز، کرخه و کارون هشدار داده و اعلام کرده سه شهر و 51 روستا در حوضه کرخه، 18 روستا در حوضه دز و 18 روستا در حوضه کارون در معرض سیلاب هستند و دستگاه های اجرایی باید آمادگی تخلیه آنها را داشته باشند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر