کد خبر: 62051
A

معاون بازسازی بنیاد مسکن روستایی استان کرمانشاه گفت: بارندگی و سیل هفته گذشته به 2 هزار و 32 واحد مسکونی روستایی و 153 واحد شهری خسارت جدی وارد کرد که برای قابلیت سکونت داشتن باید از نو ساخته شوند.

به گزارش دیده بان ایران، فرهاد فقهی در همین رابطه افزود: به هزار و 67 واحد مسکونی نیز در سیل و بارندگی شدید هفته گذشته خسارت وارد شده که نیاز به تعمیر دارند. 
وی در ادامه بیان داشت: اکیپ های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هنوز در روستاها و شهرهای آسیب دیده 10 شهرستان استان کرمانشاه در حال ثبت خسارت احتمالی هستند. 
فقهی در خصوص برآورد خسارت ها نیز گفت: تاکنون آمار نهایی خسارت های سیل به واحدهای مسکونی جمع بندی نشده و برای پرداخت خسارت و تسهیلات نیز هنوز دستورالعملی به این بنیاد ارسال نشده است.
سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب هفته گذشته وارد آسمان استان کرمانشاه شد، در 24 ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل منجر شد.
بالاترین خسارت ها به بخش زیرساخت راه های اصلی و روستایی و پل ها با 460 میلیارد تومان، نیرو شامل آب، برق، گاز و مخازن و رودخانه ها 389 میلیارد تومان و بخش کشاورزی با خسارت 386 میلیارد تومان عنوان شده است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است./ ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر