کد خبر: 62095
A

کورش مودت سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: بنا به اعلام ستاد مدیریت بحران استان خوزستان مبنی بر افزایش سطح آب رودخانه کارون، به همه دهیاری های روستاهای غرب کارون در خرمشهر برای تخلیه اهالی آماده باش اعلام شده است

به گزارش دیده بان ایران، کورش مودت در همین رابطه اظهار کرد: با توجه به کنترل سیلاب توسط سیل بندهای احداثی در این روستاها اکنون نیازی به تخلیه نیست اما این آمادگی به دهیاران اعلام شده است. 
وی با بیان اینکه روستاهای غرب کارون در حوزه استحفاظی اهواز همچون کاظمیه یک و 2 با مشکل مواجه هستند گفت: عملیات تقویت سیل بند روستاهای دیم بن نجم و سبعه خرمشهر در حال انجام است. 
مودت با بیان اینکه نیروهای ستاد بحران با مشارکت اهالی محلی مشغول تقویت سیل بندها در مناطق بحرانی هستند گفت: در 2 شب گذشته آب از سیل بند روستای مکسر خرمشهر به این روستا نفوذ کرد که بلافاصله با حضور نیروهای مدیریت بحران سیل بند به سرعت ترمیم شد و اکنون مشکلی در این خصوص وجود ندارد. 
روستای ام التمن، ام نوشه، سوئیچتی 1، 2 و 3 از روستاهای حاشیه غرب کارون در 60 کیلومتری شهرستان خرمشهر در استان خوزستان قرار دارند. 
13 روستای غرب کارون در حوزه شهرستان خرمشهر در جنوب غرب خوزستان به علت امتداد در ساحل رودخانه کارون جز مناطق پر خطر می باشند. 
طغیان رودخانه کرخه در روزهای اخیر باعث جاری شدن سیل در شوش، اهواز، حمیدیه، دشت آزادگان و هویزه شده و دستور تخلیه 6 شهر و بیش از 174 روستای پایین دست کرخه صادر شده است.
در حوضه رودخانه دز نیز سیلاب وارد روستاهای اهواز، شوش و شوشتر شده است./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر