کد خبر: 62596
A

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تیم ۲ نفره تروریستی که شهادت یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی این استان را در پرونده خود دارد با تلاش شبانه روزی پلیس متلاشی شد.

به گزارش دیده بان ایران، سردار محمد قنبری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۸ دیماه سال گذشته «سرگرد غلامحسین جان دوست» یکی از بهترین ماموران راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان درحین ماموریت توسط یک تیم ۲ نفره موتور سوار به شهادت رسید.

وی ادامه داد: در این عملیات کور راننده این مامور راهنمایی و رانندگی که سرباز وظیفه بود به درجه جانبازی ۷۰ درصدی نائل آمد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: پس از این حادثه ماموران انتظامی استان یک تیم ویژه برای پیگیری موضوع تشکیل دادند.

وی بیان کرد: اقدامات بسیار کارشناسی و نفس گیری برای شناسایی عاملان این حادثه انجام گرفت که در نهایت تیم ۲ نفره شناسایی شدند.

سردار قنبری ادامه داد: یکی از اعضای این تیم عضو گروه‌های تروریستی بوده به طوریکه بعد از عضویت و بازگشت به منطقه در سیستان و بلوچستان هفت گروه و هفت کانال فضای مجازی برای جذب نیرو برای گروهک‌های آن سوی مرز‌های کشور راه اندازی کرده بود.

وی افزود: هدف این تیم عزیمت از کشور بود تا به عنوان عامل‌های عملیاتی گروهک‌های تروریستی وارد شوند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: اعضای این تیم ۲ نفره برای اثبات خود از طرف گروهک‌های تروریستی ماموریت پیدا می‌کنند که در استان ترور‌هایی انجام دهند که نخستین آن شهادت شهید جان دوست بود.

وی بیان کرد: این افراد از قبل طراحی‌های لازم را به اطلاع گروهک رسانده و گروهک نیز شیوه ترور را به آنان آموزش داده بودند به طوریکه بعد از شهادت این مامور راهنمایی و رانندگی از صحنه حادثه فیلمبرداری و برای گروهک تروریستی فرستاده بودند.

سردار قنبری افزود: اعضای این گروه تروریستی اقدامات دیگری نیز در سیستان و بلوچستان در دست انجام داشتند که در تورعملیاتی ماموران انتظامی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: هر ۲ نفر به فاصله چند روز دستگیر شدند و به همه اقدامات خود به طور وسیع و کامل اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: اعضای این گروه تروریستی در طول ۲ سال اخیر به عنوان عاملان داخلی گروهک‌ها اقدامات بسیار زیادی انجام داده بودند که در پرونده آنان ثبت و ضبط شده است.

وی افزود: اعضای این گروه تروریستی در نزد قاضی هم به تمامی اقدامات خود اقرار و صحنه شهادت شهید جان دوست نیز بازسازی شد.

سردار قنبری تاکید کرد: نیروی انتظامی با تمام توان اطلاعاتی و عملیاتی خود در مقابل گروه‌های ضد انقلاب ایستاده و اجاره نمی‌دهد هیچ گونه اقدامی توسط آنان در خاک جمهوری اسلامی انجام شود و اگر به صورت کور رخ داد پلیس در کمترین زمان آنان را به سزای اعمال ننگین شان می‌رساند.

وی تاکید کرد: با وجود نیرو‌های مقتدر امنیت کامل در سیستان و بلوچستان برقرار است.

به گزارش ایرنا، راکبین یک دستگاه موتورسیکلت شامگاه ۱۸ دی ماه سال ۹۷ در خیابان سعدی غربی حد فاصل خیابان کوثر و مکران بر روی گشت خودروی راهور زاهدان آتش رگبار گشوده که در این حادثه یک افسر راهور شهید و یک سرباز وظیفه نیز مجروح شد.

سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با کشور‌های بحران زده افغانستان و پاکستان تحت تاثیر ناامنی‌ها و تشنجات آن سوی مرز‌ها قرار دارد و مردمان این دیار و به ویژه نیرو‌های امنیتی، انتظامی، مرزبانی و سپاه پاسداران گرچه با مشکلات زیاد تحمیلی از کشور‌های همسایه رو به رو هستند و به تنهایی مرز‌های سه کشور را حفاظت می‌کنند، اما مفتخرند که تاکنون اجازه نداده اند این ناامنی‌ها به سایر استان‌ها و مناطق کشور رسوخ پیدا کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر