کد خبر: 64841
A

سرهنگ علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران گفت : روز 13 اسفند ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت مسلحانه از کلانتری 132 شهرزیبا به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد . ۲ شرور سابقه دار وقتی از دوستشان شنیدند که هم خدمتی پولدارش به تهران آمده در نقشه ای مسلحانه این مسافر استانبول را قبل از پرواز هدف زورگیری و سرقت قرار دادند.

fبه گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ سرهنگ علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران گفت : روز 13 اسفند ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت مسلحانه از کلانتری 132 شهرزیبا به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد .

 

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن معرفی خود به عنوان تاجر که قصد داشت تا با پرواز ساعت 06:00 صبح 13 اسفند ماه سال گذشته، تهران را به مقصد استانبول ترک کند ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : محل سکونت و فعالیت تجاری بنده در جزیره کیش است ؛ چند روز پیش برای پیگیری امور تجاری خود به تهران آمده و قصد داشتم تا پس از آن به ترکیه بروم . در طول چند روز اقامت در تهران تصمیم گرفتم تا یکی از دوستان دوران سربازی خود به نام علیرضا را نیز ملاقات کنم و به همین خاطر با او تماس گرفته تا پس از چند سال با یکدیگر ملاقات داشته باشیم ؛ علیرضا اصرار زیادی می کرد تا به خانه اش بروم اما من قبول نکردم و به همین علت برای چند روز اقامت من در تهران ، خانه ای مبله را در محدوده خیابان فردوس غرب اجاره کرد و هر شب با یکدیگر بودیم تا اینکه آخرین شب ساعت 02:00 بامداد 13 اسفند ماه با هم خداحافظی کردیم ؛ قرار بود تا ساعت 06:00 همان روز با پرواز تهران – استانبول به ترکیه بروم اما حدود ساعت 4 بامداد بود که ناگهان متوجه کوبیدن در آپارتمان شدم !! ؛ برای بررسی موضوع به در آپارتمان رفته و به محض باز کردن در آپارتمان ، دو جوان وارد خانه شدند . در حالیکه یک نفر از آنها چاقو و دیگری اسلحه کمری در اختیار داشتند ، اقدام به بستن دست و پای من کرده و بلافاصله با بررسی چمدان و وسایل شخصی ام بیش از 50 هزار دلار پول همراهم را سرقت کرده و پس از آن به سرعت از آپارتمان خارج شدند .

 

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با انجام اقدامات میدانی و پلیسی به تحقیق در خصوص دوستان و افراد آشنا با مالباخته پرداخته و اطمینان پیدا کردند که تنها علیرضا از محل اقامت مالباخته اطلاع داشته است ؛ علیرضا برای انجام تحقیقات پلیسی به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد و در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از وقوع سرقت شد اما در ادامه ی تحقیقات با اعتراف به اطلاع داشتن از سرقت عنوان داشت که هیچ نقشی در سرقت نداشته است اما سارقان را می شناسد .

 

علیرضا در توضیحات خود به کارآگاهان گفت : در چند روزی که بابک مهمان من بود ، در خصوص فعالیت تجاری وی و وضعیت مالی اش با دو تن از دوستانم به نام محمود 38 ساله و مراد 41 ساله صحبت کرده بودم ؛ حتی یک بار نیز به آنها توضیح دادم که بابک قصد دارد تا برای خرید کالا به ترکیه برود و به همین خاطر ارز زیادی همراه دارد اما به هیچ عنوان فکر نمی کردم که محمود و مراد با این صحبت ها ، تصمیم به سرقت بگیرند .

 

وی افزود: زمانیکه بابک با من تماس گرفت و مشخصات سارقان را برایم توضیح داد ، بلافاصله محمود و مراد را شناختم اما ترسیدم که موضوع را مطرح کنم چون محمود و مراد هر دو نفرشان از افراد سابقه دار و شروری هستند که ترسیدم برای من مشکل ایجاد کنند . چندین نوبت با آنها تماس گرفتم و از آنها درخواست کردم تا پول بابک را پس دهند اما آنها هر بار درخواست مرا رد کرده و حتی مرا نیز تهدید کردند و پس از آن تصمیم به سکوت گرفتم .

 

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با شناسایی محل تردد محمود و مراد ، با بررسی سوابق آنها اطلاع پیدا کردند که هر دو نفر آنها از مجرمان سابقه دار هستند که بارها به اتهام موادمخدر و خرید اموال مسروقه دستگیر و روانه زندان شدند .

 

در ادامه و با شناسایی محل تردد آنها در یک سفره خانه سنتی در محدوده میدان توحید ، هر دو نفر آنها را روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

 

محمود و مراد پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران صراحتا به سرقت از مالباخته و فروش ارزهای مسروقه اعتراف کردند ؛ متهمین در اعترافات خود به کارآگاهان عنوان داشتند : "زمانیکه علیرضا در خصوص وضعیت مالی دوستش صحبت می کرد و اینکه قصد دارد تا برای تجارت به ترکیه برود ، اطمینان پیدا کردیم که باید پول زیادی همراهش باشد ؛ به همین علت بدون آنکه علیرضا در جریان تصمیم ما قرار بگیرد ، تصمیم گرفتیم تا سرقت را انجام دهیم تا اینکه یک شب زمانیکه علیرضا را به نشانی محل اقامت شاکی رساندیم ، نشانی دقیق محل را نیز پیدا کردیم تا اینکه از میان صحبت های علیرضا متوجه شدیم مالباخته قصد دارد تا فردای آن شب تهران را به مقصد ترکیه ترک کند و به همین علت تصمیم گرفتیم تا سرقت خود را انجام دهیم .

 

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، با اعلام این خبر گفت : متهمان پرونده در اظهارات خود مدعی هستند که در سرقت تنها از سلاح سرد استفاده کردند اما با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر استفاده متهمان از اسلحه کمری ، تحقیقات تکمیلی برای کشف سلاح مورد استفاده در سرقت در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و هر دو متهم با قرار قانونی صادره از سوی بازپرس محترم پرونده در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند .

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر