کد خبر: 64877
A

استان قم نیز از هجوم این نوع ملخ در امان نمانده و در مناطق کویری و حتی شهر قم نیز شاهد حضور این میهمان ناخوانده هستیم. در گزارش میدانی که از مناطق حاشیه‌ای قم داشتیم، مشاهده شد که هجوم ملخ صحرائی در محوطه مسجد مقدس جمکران به شدت زیاد است که نیاز به رسیدگی سریع دارد. همچنین هنگام اول شب و با روشن شدن چراغ محوطه ها، ملخ‌ها دور چراغ‌ها و نورافکن‌ها حلقه زده و به دلیل زیاد بودن تعداد آنها، بر روشنائی تاثیر گذاشته و باعث تاریکی می‌شوند. از طرفی، در خیابان‌ها و حتی در محوطه حرم حضرت معصومه (س) نیز مشاهده شد که ملخ صحرائی به راحتی جولان می‌دهد و در مواردی به دلیل زیاد بودن تعداد آن‌ها زیر پا له می‌شوند که مردم برای در امان ماندن صورت خود را می‌پوشانند. گفته می‌شود، ملخ صحرایی یکی از گونه‌های مضر است که از کشور‌های خلیج‌فارس وارد ایران می‌شود، این آفت با توجه به قدرت بالایی که در پرواز دارد می‌تواند هرگونه سبزی از قبیل: علوفه، غلات، صیفی، و... را از بین ببرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ ملخ صحرائی بیش از یک ماه است که میهمان ناخوانده بیشتر استان‌ها شده و هرزگاهی خبری از هجوم آن‌ها به اراضی کشاورزی و راه‌های مقابله با آن در مناطق مختلف به گوش می‌رسد.

این روز‌ها استان قم نیز از هجوم این نوع ملخ در امان نمانده و در مناطق کویری و حتی شهر قم نیز شاهد حضور این میهمان ناخوانده هستیم.

در گزارش میدانی که از مناطق حاشیه‌ای قم داشتیم، مشاهده شد که هجوم ملخ صحرائی در محوطه مسجد مقدس جمکران به شدت زیاد است که نیاز به رسیدگی سریع دارد.

همچنین هنگام اول شب و با روشن شدن چراغ محوطه ها، ملخ‌ها دور چراغ‌ها و نورافکن‌ها حلقه زده و به دلیل زیاد بودن تعداد آنها، بر روشنائی تاثیر گذاشته و باعث تاریکی می‌شوند.

از طرفی، در خیابان‌ها و حتی در محوطه حرم حضرت معصومه (س) نیز مشاهده شد که ملخ صحرائی به راحتی جولان می‌دهد و در مواردی به دلیل زیاد بودن تعداد آن‌ها زیر پا له می‌شوند که مردم برای در امان ماندن صورت خود را می‌پوشانند.

گفته می‌شود، ملخ صحرایی یکی از گونه‌های مضر است که از کشور‌های خلیج‌فارس وارد ایران می‌شود، این آفت با توجه به قدرت بالایی که در پرواز دارد می‌تواند هرگونه سبزی از قبیل: علوفه، غلات، صیفی، و... را از بین ببرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر