کد خبر: 68927
A

آیا عباس جعفری‌دولت‌آبادی به سرنوشت اکبر طبری، معاون اجرائی رئیس سابق قوه قضائیه، دچار شده است؟ سؤالی که در روزهای پایانی هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد و برخی مدعی شدند او به دلیل ارتباط با پرونده طبری، بازداشت شده و با قرار وثیقه آزاد است.

به گزارش دیده بان ایران، خبری که ساعاتی بعد از انتشار از سوی سخنگوی قوه قضائیه تکذیب شد اما موج خبر همچنان در حال گسترش است و دولت‌آبادی گفته  از کسانی که این شایعه را منتشرکرده‌اند، شکایت کرده است.

روابط‌عمومی دادستانی تهران نیز عصر دیروز با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به بازداشت دادستان عمومی و انقلاب سابق تهران و برخی قضات را تکذیب و از پیگیری قضائی منتشرکنندگان این اخبار خبر داد.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب سابق تهران، درباره صحت و سقم برخی شایعات مطرح‌شده درباره وی در فضای مجازی، گفت: این موضوعات از اساس کذب است و صحت ندارد. بنده از منتشرکنندگان این شایعات شکایت کرده‌ام و این شکایت به قوت خود باقی است.

غلامحسین اسماعیلی نیز درباره صحت خبر منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر بازداشت جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان سابق تهران، اظهار کرد: به هیچ عنوان خبر صحت ندارد.

برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی در روزهای گذشته اخباری را منتشر کردند که در آن مدعی شده بودند عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان عمومی و سابق تهران، بازداشت شده است و ابتدا به بند دو الف زندان اوین منتقل شده و پس از آن با قرار وثیقه آزاد است.

بعد از ضد و نقیض‌هایی که درباره طبری منتشر و در نهایت بازداشت وی و داشتن پرونده فساد وی از منابع رسمی قضائی تأیید شد، افکار عمومی به دنبال  پاسخ  یک سؤال مهم بود و آن این است که همدستان طبری چه کسانی هستند؟ چه کسانی راه را برای او هموار کرده بودند تا چنین با اعتبار دستگاه قضا بازی کند و جزء نزدیکان دو رئیس پیشین قوه قضائیه باشد؟/امتداد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر