کد خبر: 69623
A

طرح زیست شبانه تهران پس از ماه ها بررسی، مخالفت و اظهار نظرهای نیروی انتظامی، شهردار ، فعالان سیاسی و شورای شهر با حکم هیات مرکزی حل اختلافات و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی اجرا می شود. طرحی که در صورت اجرا از سوی شهرداری تهران نقطه عطفی در کارنامه شورای پنجم باشد

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ زیست شبانه؛ طرحی که در شورای شهر پنجم و با پیگیری های اعضایی نظیر زهرا نژادبهرام، کلید خورد و از همان آغاز مطرح شدنش همراهی و استقابل مردمی را هم با خود همراه کرد.

 

بهمن ماه سال گذشته، شورای شهر تهران، کلیات طرح زیست شبانه را تصویب کرد و قرار بر این شد که این طرح از نیمه شعبان(اوایل اردیبهشت)به مدت سه ماه در پنج منطقه تهران به صورت آزمایشی اجرا شود اما با مخالفت برخی بخش های نیری انتظامی همراه شد. هرچند که با جلساتی که نژادبهرام با فرماندهان نیروی انتظامی داشت، واضح شد این مخالفت ها ریشه در اختلاف سلیقه هایی داشته که قابل بررسی و حل بوده اند.

 

با این حال، جهت حل این اختلافات، بنا به درخواست شورا، هیات مرکزی حل اختلافات و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی تصمیم نهایی را گرفت و لایحه موسوم به زیست شبانه(احیای حیات شهری تهران) پس از اجرای هیات تطبیق در هیات مرکزی حل اختلاف، مورد بررسی قرار گرفت و با دفاعیاتی که از سوی شورای شهر و نماینده فرمانداری ارائه شد، دفاعیات شورای شهر، مورد تائید قرارگرفت و مقرر شد که شهرداری نسبت به مصوبه اقدامات لازم را انجام دهد.

 

با همه این تفاسیر به نظر می رسد باب تازه ای در اجرای طرحی گشوده شده  که هم استقبال عام را به دنبال دارد و به طور شفاف و ضمنی هم مورد تائید مسئولان است.

 

زهرا نژادبهرام، رئیس کمیته شهرسازی که برای سومین بار پیاپی با رای نمایندگان شورا به عنوان عضو هیات رئیسه، انتخاب شد، اظهار امیدواری می کند که با همدلی و همراهی مسئولان گشایش های اثرگذاری در طرح زیست یا همان حیات شبانه ایجاد شده و گامی مثبت برای رفع خواسته ای مردم برداشته شود. 

حالا طرح زیست شبانه تهران روی میز شهرداری رار گرفته و قرار است اجرا شود 

 

1

 

2

 

3

 

4

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر