کد خبر: 69736
A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از تلاش بالگردها برای اطفاء روستاهای دچار حریق در ارزین و کوانق شهرستان خداآفرین خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛  محمد باقر هنربر در این خصوص گفت: از ساعت چهار بعد از ظهر دیروز شاهد آتش سوزی در چهار نقطه از شهرستان خداآفرین بودیم.

وی اضافه کرد: آتش سوزی مرتع مشجر کریشان و مرتع طو علی کاملا اطفاء شده است و نیروهای امدادی مشغول لکه‌گیری هستند. عملیات اطفاء حریق روستاهای ارزین و کوانق توسط بالگردها همچنان ادامه دارد.

گفتنی است؛ بخش‌هایی از جنگل‌های ارسباران و مراتع شهرستان خداآفرین از دوشنبه هفته گذشته طعمه حریق شده و علی رغم تلاش‌ برای اطفاء حریق نقاط مختلف، افزایش دما، وزش باد، توپوگرافی خشن منطقه و عوامل انسانی مانع از اطفاء کامل حریق شده است.
داور نامدار، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، جمعه اول شهریور از سوختن حدود ۳۰۰ هکتار از جنگل‌های ارسباران خبرداد و گفت که این مناطق شامل "مرتع، مرتع مشجع و جنگل و اراضی جنگی با گونه‌های بلوط، ممرز، شیرخشت، سیاه‌تلو و همچنین گونه‌های نادر و با ارزش اورس بوده است."

 نامدار گفت: اقدامات انجام شده جلوی پیشروی و سرایت آتش سوزی را گرفته اما طبق گزارش‌ها، آتش سوزی در محدوده‌هایی ادامه دارد و اضافه کرده، اگر امکاناتی که نیاز داشتیم در روز اول آتش‌سوزی در اختیارمان قرار می‌گرفت، روز دوم شاهد آتش‌سوزی و تداوم آتش نبودیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر