کد خبر: 70017
A

دادگستری مازندران از صدور حکم قطعی محکومیت اعضای شابق شورای شهر بابل خبر داد و اعلام کرد که شعبه ۲۷ دادگاه تجدید نظر مازندران و شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور این افراد را در مجموع به ۱۹ سال حبس ، ۳۳ سال محرومیت از حقوق اجتماعی و ۵۴۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.

به گزارش دیده بان ایران،  روابط عمومی دادگستری مازندران به نقل از  حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان اتهامات این افراد را شرکت در تهیه مخفیانه فیلم مبتذل و مستهجن، تهدید به منظور اخاذی و اخذ وجه، شرکت در تهدید از طریق فیلم به منظور کار غیرقانونی، معاونت از طریق تطمیع، تشویق و فریب در تهدید با فیلم به منظور اخاذی، معاونت در تهیه فیلم و تهدید به منظور انجام کار خلاف نسبت به احدی از شکات و رابطه نامشروع اعلام کرده است.

در گزارش دادگستری مازندران در باره سرنوشت افراد غیرشورایی دخیل در این پرونده توضیحی وجود ندارد . 

پرونده قضایی برای پنج تن از اعضای شورای اسلامی شهر بابل شهریور پارسال پس از آن عمومی شد که امام جمعه این شهر در خطبه های نماز جمعه از " رسوایی های " اخیر سخن گفت و از مسئولان شهرستان و استان به خاطر نبود نظارت انتقاد کرد.

حجت الاسلام مجتبی روحانی گفته بود: مسائل شورای شهر بابل و رسوایی‌های اخیر که اتفاق افتاد، مانند دملی چرکین بود که ترکید. خدا به ما رحم کرد که این افراد این موقع رسوا شدند. این افراد رذل در شورای شهر با همکاری برخی از افراد در بیرون، گردن‌کلفتی کردند، زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند. پول‌های کلانی برای حذف فیلم‌های غیراخلاقی خود رشوه دادند و این خفت‌بارترین صحنه است که جانورهایی این‌چنین در این شهر نفوذ کنند. از اداره اطلاعات و دستگاه قضایی خواستاریم ‌این افراد خبیث را ‌با شدیدترین حکم مجازات کنند. 
پس از سخنرانی امام جمعه بابل بازداشت پنج نفر از اعضای شورای شهر بابل رسانه ای شد و در این مدت پرونده در حال بررسی بوده است که در نهایت منجر به حکم شده است.

بابل با جمعیتی حدود نیم میلیون نفر ، بزرگ ترین شهرستان استان مازندران است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر