کد خبر: 70818
A
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

احمد بیگدلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در توضیح مراحل تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: متقاضیان تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، از توضیحات مسئولان مربوطه قانع نشدند و این تفحص در حال طی کردن مراحل قانونی خود است و به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ احمد بیگدلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، درباره طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی که در کمیسیون اجتماعی بررسی شد، گفت: آقای نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه، طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی را مطرح کرد که برای بررسی به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد.

 

نماینده مردم خدابنده در خانه ملت ادامه داد: متقاضی این تحقیق و تفحص به همراه مسئولان وقت سازمان تامین اجتماعی در جلسه کمیسیون مربوطه حاضر شدند و هر یک توضیحات خود را بیان کردند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: آقای قاضی‌پور به عنوان متقاضی اصلی تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی سوالات خود را طرح کرد و سرپرست وقت سازمان تامین اجتماعی نیز درباره محورهای سوالات تفحص توضیح داد، ولی آقای قاضی‌پور اعلام کرد که از توضیحات قانع نشده است.

 

بیگدلی ادامه داد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس چون متقاضی تفحص از توضیحات سازمان مربوطه قانع نشد، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور پس از بررسی صحت موارد ذکر شده، سوالات و محورهای تفحص را برای اخذ توضیح کتبی به سازمان تامین اجتماعی ارسال کردند.

 

این نماینده مجلس با اشاره به برخی محورهای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از محورهای مورد سوال، ریاست صندوق بازنشستگی کشوری بود که ماده 17 قانون در تعیین ریاست صندوق بازنشستگی، رعایت نشده و ایشان شرایط قانونی برای ریاست این صندوق را نداشتند. همچنین منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی، منابع و مصارف و حق جلسات شستا، نوع خدمات بیمه‌ای و درمانی در مناطق محروم و نحوه اجرای طرح تحول سلامت در سازمان تأمین اجتماعی از دیگر محورهای مورد سوال در این تفحص است.

 

او تصریح کرد: تحقیق و تفحص مذکور در حال طی کردن مراحل قانونی خود است و به زودی در این باره تعیین تکلیف می‌شود.

 

بیگدلی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی موظف به پاسخگویی است و باید توضیحات خود را برای کمیسیون اجتماعی یا متقاضیان تحقیق و تفحص ارسال کند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: در صورت قانع نشدن متقاضیان از توضیحات ارسالی، تحقیق و تفحص در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می‌شود و اگر نمایندگان موافقت کنند، این تحقیق و تفحص کلید می‌خورد./ اعتمادآنلای

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر