کد خبر: 72962
A

مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره مدارس "حنان" ادعای انتساب مدرسه‌اش به رئیس دولت اصلاحات و دریافت شهریه ۳۷ میلیونی از دانش‌آموزان در این مدارس را تکذیب کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ چند روزی است که گزارش درباره مدارس متعلق به چهره های شاخص که سال گذشته روزنامه متعلق دانشگاه آزاد  منتشر شده بود در فضای مجازی بازنشر می شود. در این جدول این گزارش آمده بود مدرسه حنان متعلق به سید محمد خاتمی است و شهریه ۳۷ میلیون تومانی از دانش آموزان دریافت می کند.

به دلیل بازنشر همین شایعات و مطالب کذب منشر شده توسط روزنامه دانشگاه آزاد عبدالله معینی سال گذشته با خبرگزاری داشجویان ایران گفت و گو کرده بود  که سایت دیده بان ایران آن را بازنشر کرده است . 

در پاسخ به گزارش منتشره در یکی از رسانه‌ها پیرامون دریافت شهریه ۳۷ میلیون تومانی از دانش‌آموزان در این مدارس و انتساب آن به رئیس دولت اصلاحات، اظهار کرد: ادعای مدیریت حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات، بر این مدرسه صحت ندارد. مجتمع آموزشی غیردولتی حنان از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز کرده و در طول این سال‌ها ارتباط تشکیلاتی، اقتصادی و سیاسی با آقای خاتمی نداشته و مالکیت این مدرسه متعلق به ایشان نیست.

وی افزود: از آنجا که ایده دوستی و گفت‌وگو، مهمترین شعار و رویای حنانی‌هاست، طبیعتا مبدع ایده گفت‌وگو و یکی از شخصیت‌های الهام‌بخش برای مجموعه ما، ایشان بوده‌اند و ما دستِ تمامی کسانی را که برای توسعه گفت‌وگو، مدارا و صلح در جهان می‌کوشند، می‌فشاریم.

معینی در ادامه، میزان شهریه ۳۷ میلیون تومانی که در لیست رسانه یادشده آمده را، تکذیب کرد و گفت: مجتمع آموزشی حنان حدود ۱۴۰۰ دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری دارد که ۷۰۰ نفر از آن‌ها در مقطع ابتدایی و با شهریه و فوق برنامه‌های اختیاری، حدود هشت میلیون تومان، ۴۰۰ نفر در دوره متوسطه اول با شهریه و کلاس‌های تابستانی و فوق برنامه‌های اختیاری، حدود ۱۰ میلیون تومان، ۲۲۰ نفر در متوسطه دوم با شهریه، کلاس‌های تابستانی و فوق برنامه‌های اختیاری حدود ۱۳ میلیون تومان و ۸۰ نفر در پایه دوازدهم (پیش‌دانشگاهی) با شهریه و فوق برنامه‌ها، اردوها، پانسیون مطالعاتی و ... حدود ۲۰ میلیون تومان ثبت‌نام شده‌اند.

وی افزود: بنابر این رقم ۳۷ میلیون تومان که در آن رسانه اعلام شده، کذب محض است و حتی یک دانش‌آموز هم حدود چنین مبالغی را پرداخت نکرده است. ما بابت این دو موضوع شکایت خود را به اطلاع آموزش و پرورش منطقه ۶ رسانده‌ایم و از مراجع قضایی نیز پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

مدیرعامل مدارس حنان با تاکید بر این‌که اولیای ۱۴۰۰ دانش‌آموز حنان، بهترین و معتبرترین مرجع برای صحت این ادعاء هستند، اظهار کرد: به نظر می‌رسد در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و در زمانه‌ای که حفظ آرامش و امید، ضروری‌ترین نیاز موقعیت کنونی است، انتشار چنین اخبار کذبی، مرامی زشت و ناپسند است که جامعه فرهنگی را دچار بحران می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر