کد خبر: 78114
A

رئیس شورای شهر تهران در حاشیه برگزاری جلسه امروز این شورا گفت: امروز برای نخستین بار از آغاز شورای پنجم ما جلسه‌ای را تحت عنوان جلسه هم‌اندیشی به دلیل عدم حضور شهردار تهران و حضور وی در مرقد حضرت امام خمینی (ره) به همراه اعضای هیئت دولت به مناسبت ایام دهه فجر نداشتیم.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه برگزاری جلسه امروز این شورا گفت: طی تماسی که با آقای حناچی شهردار تهران داشتم، وی امروز پس از اتمام مراسم در حرم حضرت امام خمینی (ره)؛ ساعت 10:30 در جلسه شورای شهر تهران حاضر و لایحه بودجه 99 را به شورا ارائه خواهد کرد.
 
هاشمی در پاسخ به این پرسش که رقم بودجه 99 به چه میزان است، گفت: بودجه دارای بخش‌های مختلفی است از جمله منابع، مصارف و بودجه شرکت‌ها و سازمان‌ها که باید منتظر ماند تا در جلسه امروز میزان آن از سوی شهردار اعلام شود و با توجه به اینکه بودجه 98، نوزده هزار میلیارد تومان بود و با افزایش 6 هزار میلیارد تومانی تحت عنوان متمم بودجه رقم بودجه 98 به 25 هزار میلیارد تومان رسیده است پیش‌بینی می‌شود رقم در نظر گرفته شده در لایحه بودجه 99 شهرداری تهران به 30 هزار میلیارد تومان در سال 99 برسد و ما شاهد افزایش 25 درصدی بودجه 99 نسبت به سال 98 باشیم.

 

وی همچنین در خصوص اولویت‌های بودجه سال آینده شهرداری تهران نیز تصریح کرد: اولویت‌های ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام در پایتخت و همچنین پروژه‌های حمل و نقل عمومی‌محور و در ادامه پروژه‌های محیط زیستی و پسماند است.

 

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در مراسم افتتاح کاخ مرمر به عنوان موزه هنر ایران شرکت خواهد کرد یا خیر گفت: این کاخ یک بار توسط رضاخان افتتاح شده است و البته بنده هنوز برای این مراسم دعوت نشده‌ام. 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر