کد خبر: 78472
A

روش‌های متنوع جذب معلمان توسط آموزش و پرورش و به دنبال آن بحث افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی آنها، چالش برانگیز شده است. معلمان مشمول ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان که از طریق دوره‌های یکساله دانشگاه فرهنگیان وارد کلاس‌های درس شدند، نسبت به عدم افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق خود گلایه دارند و معتقدند که این افزایش حقوق که برای کارمندان دیگر اعمال شده است باید برای این گروه هم در نظر گرفته شود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ معلمان مشمول ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان که از طریق دوره‌های یکساله دانشگاه فرهنگیان وارد کلاس‌های درس شدند، نسبت به عدم افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق خود گلایه دارند و معتقدند که این افزایش حقوق که برای کارمندان دیگر اعمال شده است باید برای این گروه هم در نظر گرفته شود.

چندی پیش وزیر آموزش ‌و پرورش گفته بود افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی طبق قانون برای معلمان ماده ۲۸ آزمون استخدامی ورودی ۹۸ تعلق نمی‌گیرد.

به گفته او مشکلی برای عیدی دانشجو معلمان پیش آمده بود که این مشکل برطرف شد و پاداش آخر سال برای این گروه از فرهنگیان پرداخت خواهد شد.

او همچنین گفته؛ میزان مطالبه معلمان حق‌التدریس ۱۸۰۰ میلیارد تومان است که تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال پرداخت شود.

این در حالی است که حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان در نامه‌ای به دیوان محاسبات کشور پیگیر این مطالبه معلمان شد.


بیشتر بخوانید: بازنشستگان ۹۸ در آستانه رتبه بندی


بعد از مکاتبه‌ای که رئیس فراکسیون فرهنگیان انجام داد، حالا کیومرث داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است و نامه‌ای ارسال کرده است که مشروح آن در ادامه آمده است:

«پیرو مذاکره حضوری درباره ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان همانطور که مستحضر هستید به موجب مفاد ماده اخیر: تامین بخشی از نیاز‌های خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش از میان دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی در دانشگاه بلامانع است.

در بررسی‌های به عمل آمده مواردی خارج از مفاد این ماده و مشابه دانشجو معلمان موضوع ماده «۶» قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش به جزء افراد جذب شده در دانشگاه‌های شهید رجایی و فرهنگیان ملاحظه نشد.

با عنایت به حذف بورس دانشجویان توسط آموزش و پرورش در سایر دانشگاه‌های کشور طی سنوات اخیر، خواهشمند است دستور فرمایید در صورت وجود مستندات و مصادیق ادامه فرایند بورس مذکور مستندات مربوط را جهت پیگیری‌های بعدی به دیوان محاسبات ارسال کنند.»

واکنش دیوان محاسبات به افزایش حقوق معلمان ماده ۲۸ چه بود؟

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر