کد خبر: 79585
A

همتی گفت: با تولیت اماکن مذهبی جلسات داشتیم و تمهیدات خوبی اجرا شده تا اطلاع ثانوی حرم های مطهر در استان فارس تعطیل می شود و مسائل ضدعفونی کردن در تمام حرم ها اجرا می شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ «عبدالرسول همتی»، امروز در جلسه کارگروه سلامت که ویژه «کرونا» در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس برگزار شد، گفت: تا روز گذشته آمار را اطلاع رسانی می کردیم که از امروز آمار را به وزارت بهداشت ارائه می کنیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه از بین مواردی که مثبت شده، حال افراد خوب است و خوشبختانه فوتی نداشتیم و هر چه جلوتر می رویم احتمال آن وجود دارد، اظهار کرد: چند اقدام مهم انجام گرفته است، همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشتیم و آموزش های مختلف اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان «علی اصغر (ع)» با 150 تخت آماده شد که تا کنون نیمی از آن استفاده نشده است و بیمارستان «شهید چمران» هم آماده کردیم، یادآور شد: این هفته، هفته سختی است.

همتی با اشاره به اینکه نیمه جنوبی کشور هنوز درگیر نشده است و آمادگی کاری خوبی را در مورد پیشگیری و مقابله با «کرونا» بوده است، اضافه کرد: در سطح فارس 38 مرکز را به عنوان مرکز سرپایی تا 12 شب سرپایی کردیم که 9 مرکز در سطح شیراز بوده است و روز دیروز 870 بیمار توسط این مراکز مورد معاینه قرار گرفته است که میزان کار بیمارستان «علی اصغر (ع)» پایین آمده است که آنان به بیماران اصلی «کرونا» بپردازند.

وی تاکید کرد: با تولیت اماکن مذهبی جلسات داشتیم و تمهیدات خوبی اجرا شده تا اطلاع ثانوی حرم های مطهر در استان تعطیل می شود و در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تنها یک در باز است و مردم از همان در وارد می شوند و در صحن سلام می دهند و خارج می شوند و سایر حرم های دیگر هم همین خواهد شد و مسائل ضدعفونی کردن در تمام حرم ها اجرا می شود.

همتی با اشاره به اینکه روزانه مترو و اتوبوس ها ضدعفونی می شوند و اماکن بین راهی هم ضد عفونی می شوند، اظهار کرد: در ترمینال ها هم تیم های جداسازی و ضدعفونی فعال خواهند بود و با تب سنج لیرزی هم افراد مشکوک را جداسازی می کنند و این رویه در شماره گذاری هم اجرا شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری این مطلب که نگرانی در استان ما خیلی کمتر از سایر نقاط کشور است، افزود: در بحث تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کنند مشکلاتی در سطح جامعه وجود دارد، باید صنعت در این راستا وارد شود و بازار اشباع شود.

وی در پایان گفت: تقلیل ساعات کار ادارات و تعطیل کردن کارمندانی که جز بیماران ضعیف و بانوان دارای کودک کوچک هستند در دستور کار قرار گیرد./ شبستان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر